‘Rusya, Irak ordusunu T-90 tanklarıyla güçlendirecek’

14.08.2017 19:08

Kişi Okumuş

0 Yorum

‘Rusya, Irak ordusunu T-90 tanklarıyla güçlendirecek’

Rusya’nın Irak Büyükelçisi Maksim Maksimov, Rusya’nın yakın zamanda Irak’a T-90 tanklarını sevk etmeye başlayacağını söyledi.

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ve Irak Cumhurbaşkanı Nuri Maliki, temmuz ayında Rus T-90 tanklarının Irak’a sevkiyatının yapılmasını görüşmüştü.

Sputnik’e konuşan Maksimov “T-90 tanklarının sevkiyatı daha önce imzalanan anlaşma doğrultusunda yakında başlayacak. Savunma endüstrisinde diğer alanlarda işbirliğine yönelik görüşmeler de devam ediyor” dedi.Rusya’nın Irak’ın askeri potansiyelini güçlendirmeye ve ordusuna son teknoloji askeri teçhizatları sevk etmeye hazır olduğunu belirten Maksimov, Rusya’nın yakında Irak’la savunma alanında yeni ortak projelere imza atmayı umduğunu ifade etti.

‘IRAK, RUSYA İÇİN ÖNEMLİ BİR PARTNER’

Ortadoğu’daki terörle mücadelede Irak’ın Rusya için önemli bir partner olduğunu vurgulayan Maksimov “Irak, IŞİD’in ortadan kaldırılmasında önemli katkılarda bulunuyor. düzenlenen büyük kapsamlı terörle mücadele operasyonlarıyla teröristlerin Irak’taki üstlerinin ortadan kaldırılması için koşullar yaratıp IŞİD’in Suriye’deki gücünü de zayıflatıyor” dedi.Sputnik

İlgili Terimler :

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz