Rusya: Koalisyon Suriye’de teröre karşı mücadele etmiyorsa engel olmasın

19.09.2017 19:34

Kişi Okumuş

0 Yorum

Rusya: Koalisyon Suriye’de teröre karşı mücadele etmiyorsa engel olmasın

Rusya Savunma Bakanlığı Sözcüsü İgor Konaşenkov, ABD öncülüğündeki uluslararası koalisyonu ve desteğindeki silahlı muhalefeti Suriye hükümet ordusunun teröristlere karşı mücadelesine engel olmamaya çağırdı.

Konaşenkov, “Suriye’de IŞİD’in sonu yaklaştıkça bu örgüte karşı gerçekte kimlerin mücadele ettiği, kimlerin ise 3 yıldır bu mücadeleyi taklit ettiği ortaya çıkıyor. Bu yüzden eğer ABD başkanlığındaki uluslararası koalisyon Suriye’de terörle mücadele etmek istemiyorsa en azından bunu aralıksız ve etkili biçimde yapanlara engel olmasın” dedi.

Suriye ordusuna yönelik en büyük saldırıların Suriye Demokratik Güçleri (SDG) ile ABD özeli timlerinin bulunduğu kuzey bölgelerden geldiğini kaydeden Konaşenkov, “Rus Hava Uzay Kuvvetleri’nin desteğiyle Suriye hükümet ordusunun taarruz birlikleri son 24 saatte Fıratı geçerek Deyr ez-Zor’un doğusundaki özgürleştirilmiş bölgeyi genişletmeye devam etti. Suriye ordusu, IŞİD’in şiddetli direnişine rağmen Fırat’ın sol yakasındaki 60 kilometrekareden fazla alanı teröristlerden kurtarmayı başardı” ifadelerini kullandı.

Sputnik

İlgili Terimler :

YORUMLAR

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.