Rusya’dan ABD’ye ‘İskender’ uyarısı

24.08.2017 20:03

Kişi Okumuş

0 Yorum

Rusya’dan ABD’ye ‘İskender’ uyarısı

Rus senatör İgor Morozov, ABD’nin Ukrayna’daki askeri varlığını artırma planlarına karşı önlem alacaklarını ve sınırı güçlendireceklerini belirtti. Sputnik’e konuşan Morozov, bu çerçevede İskender füzelerinin de gündeme gelebileceğini söyledi.

ABD Savunma Bakanı James Mattis’in Kiev’de Ukrayna Devlet Başkanı Pyotr Poroşenko’yla görüşmesinde Ukrayna’ya ‘ölümcül silah sevk etmeyi planladıklarını’ söylemesine yanıt veren Rus parlamentosunun üst kanadı Federasyon Konseyi’nin Dış İlişkiler Komitesi üyesi İgor Morozov, “Açıklamalar, ABD’nin Ukrayna’daki askeri varlığını artıracağını gösteriyor. Bu gelişme Rusya sınırına yakın bölgelerde yaşanacağı için, karşı önlem alacağız ve sınırı güçlendireceğiz” dedi.‘ROMANYA ADIMINA VERİLEN TEPKİ UKRAYNA İÇİN DE VERİLEBİLİR’

ABD’nin Romanya’da füze savunma sisteminin bir kısmını konuşlandırmasına Batı Askeri Bölgesi’ne iki piyade tümeni ve bir tankçı tümeni ile Kaliningrad’a İskender füzeleri yerleştirerek yanıt verdiklerini anımsatan Morozov, Washington’un Ukrayna hamlesine de aynı şekilde yanıt verebileceklerini vurguladı.

‘ABD’NİN UKRAYNA’DA ÇÖZÜM İSTEMEDİĞİ GÖRÜLÜYOR’

Morozov, söz konusu planların ABD’nin Ukrayna’da çözüm istemediğinin göstergesi olduğunun da altını çizdi.

 Sputnik
İlgili Terimler :

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz