Senatör Cardin’den S-400 mektubu: Türkiye’ye yaptırım uygulayalım

15.09.2017 22:28

402 Kişi Okumuş

0 Yorum

Senatör Cardin’den S-400 mektubu: Türkiye’ye yaptırım uygulayalım

Demokrat Partili Senatör Ben Cardin, Rusya’dan S-400 füze savunma sistemleri almaya hazırlanan Türkiye’ye yaptırım uygulama önerisinde bulundu.

Politico dergisinin Cardin’in Beyaz Saray’a gönderdiği mektuba dayandırdığı haberine göre Türkiye’nin Rusya ile S-400 sözleşmesi imzalamasıyla Washington’un Moskova’ya uyguladığı yaptırımların delindiğini savunan senatör, Türkiye’ye yaptırım uygulanmasını ve Ankara’nın NATO üyeliğinin tartışılmasını önerdi.
ABD’li senatör, Başkan Donadld Trump’tan Türkiye’nin Rusya’dan S-400 sistemleri satın almasının bu ülkenin NATO üyeliğini nasıl etkileyebileceğini değerlendirmesini de istedi.
Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kazakistan ziyareti sonrası İstanbul’a dönüş yolunda gazetecilerin sorularını yanıtlarken, “Rusya’dan S-400’lerin alınması için imzalar atıldı. Bildiğim kadarıyla kapora da verildi” demişti.
Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in Askeri Teknik İşbirliği’nden sorumlu danışmanı Vladimir Kojin de, Rusya ve Türkiye’nin S-400 füze sistemlerinin sevkiyatına ilişkin kontratı imzaladıklarını ve kontratın hayata geçirilmeye başlayacağını bildirmişti.
İlgili Terimler :

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz