Sınırda Tatbikat Sürüyor

03.10.2017 16:41

528 Kişi Okumuş

0 Yorum

Sınırda Tatbikat Sürüyor

TSK tarafından, üçüncü safhası Irak Silahlı Kuvvetleri birliklerinin de katılımıyla yürütülen tatbikat devam ediyor. Tatbikat gereği, düşman birliklerinin etrafı kuşatıldı, zırhlı araçlardan inerek mevziler ele geçirildi.

Türk Silahlı Kuvvetlerince (TSK), Şırnak’ın Silopi ilçesindeki Habur Sınır Kapısı yakınlarında 18 Eylül’de başlatılan tatbikat, Iraklı askerlerin katılımıyla devam ediyor. Türk ve Iraklı askerler tatbikat gereği, kritik bir tesisin ele geçirilmesi ve kontrol altına alınması amacıyla düşman birliklerinin etrafını kuşattı, zırhlı araçlardan inerek mevzileri ele geçirdi.

KUŞATMA VE ELE GEÇİRME TATBİKATI

Silopi ilçesine gelen Tümgeneral Yayla tatbikatı koordine etti. Alana zırhlı araçlarla sevk edilen Türk ve Iraklı askerler, tatbikat gereği, kritik bir tesisin ele geçirilmesi ve kontrol altına alınması amacıyla düşman birliklerinin etrafını kuşattı, daha sonra zırhlı araçlardan inerek mevzileri ele geçirdi.

Tatbikat kapsamında alanda mayın araması yapılırken, yaralanan askerlerin zırhlı ambulansla olay yerinden taşınması da canlandırıldı. Türk ve Iraklı askerler, tatbikatın ardından zırhlı araçlarla birliklerine geri döndü.

Genelkurmay Başkanlığından yapılan bilgilendirmede, TSK tarafından 18 Eylül’den itibaren Silopi/Habur bölgesinde başlatılan tatbikatın üçüncü safhasına 26 Eylül’de başlandığı, tatbikatın bu safhasının bölgeye intikal eden Irak Silahlı Kuvvetlerine bağlı birlik ve unsurların da katılımıyla müşterek yürütüleceği belirtilmişti.

İlgili Terimler :

YORUMLAR