Turizmciler sezondan umutlu

12.06.2017 00:41

Kişi Okumuş

0 Yorum

Turizmciler sezondan umutlu

Çeşme’de yaz sezonu beklentileri ile ilgili bir açıklama da Boyalık Beach Otel Genel Müdürü Orhan Belge’den geldi. Belge, “Bu yaz sezonunun, her şeye rağmen geçen yılı aratmayacağına inanıyorum. Hatta kesinlikle geçen yılı geçeceğini söyleyebilirim” dedi.

Turizm sektörü, bu seneden umutlu. Bütün çabalarının Çeşme turizmi ve Türkiye turizmi için olduğunun altını çizen Boyalık Beach Otel Genel Müdürü Orhan Belge, “Çeşme turizminin yoğun dönemi 2-3 ay. Bunu neden daha fazla uzatmayalım? Örneğin, Çeşme Belediye Başkanımız Sayın Muhittin Dalgıç’ın  Çeşme’ye kazandırdığı, Çeşme turizmine büyük katkı sağlayan Alaçatı Ot Festivali var. Çeşme Belediyesi’nin ‘9 Durak 9 Deneyim’ projesinin Çeşme turizmine katkısı yadsınamaz. Bu tür festivaller olacak. Festivaller Çeşme’nin olmazsa olmazı. Bu yaz sezonunun, her şeye rağmen geçen yılı aratmayacağına inanıyorum. Hatta kesinlikle geçen yılı geçeceğini söyleyebilirim.” dedi.

‘Türkiye’de turizm açısından olağanüstü bir şey beklemiyorum.’ diyen Belge, ‘Bundan sonraki yıllar da turizmde üzerine koyarak artış olacaktır. Termal Kür Merkezi projesi de hayata geçtiğinde termal turizm ve kış turizminde de ileri adımlar atmış olacağız” diye konuştu.

İlgili Terimler :

YORUMLAR