Abdullah Gül: Herkesin birbirini kucaklaması gerekir

29.08.2017 16:07

Kişi Okumuş

0 Yorum

Abdullah Gül: Herkesin birbirini kucaklaması gerekir

11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, “Herkesin düşünceleri, fikirleri yaşayış tarzları nasıl olursa olsun birbirini kucaklaması gerekir” dedi.

Gül, Kurban Bayramı için memleketi Kayseri’ye gitti. Gül’ü Erkilet Havalimanı’nda Kayseri Vali Süleyman Kamçı, Melikgazi Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, eski milletvekili Mehmet Tekelioğlu, Kayseri Emniyet Müdürü İbrahim Kulular, Kayseri İl Jandarma Komutanı Hüseyin Bekmez karşıladı.‘BU GÜNLERDE BUNA ÇOK İHTİYAÇ VAR’

Gül, burada gazetecilerin sorusu üzerine yaptığı açıklamada, “Ülkemiz için bayramlar biliyorsunuz, paylaşma dayanışma ve birbirimiz kıymetini bilme günleridir. Herkesin düşünceleri, fikirleri yaşayış tarzları nasıl olursa olsun birbirini kucaklaması gerekir. Bu günlerde buna çok ihtiyaç var” diye konuştu.

‘ÇEVREMİZDE OLUP BİTENLER ÇOK BÜYÜK ACI’Gül, sözlerini şöyle sürdürdü:

”Bayramlar hem sevgi, hem de af içindir. Türkiye yoluna güçlü bir şekilde devam edecektir. Çevremizde olup bitenler çok büyük acı. Bunlar bayramları da tam bayram yapmıyor. Komşunuz ateş içerisinde ise, bunları ekrandan izliyorsanız, size yakın coğrafyada olay oluyorsa, bütün bunların sizi derinden üzmesi gerekir. Türkiye bunları seyrediyor ve derinden üzülüyor. Bunların bitmesi için elinden geleni yapıyor. Ama bayramlarda umutlu olmak gerekiyor. İnşallah gelecekte bayramlar güzel olur. Umarım sıkıntılı günler aşılır ve ülkemizde dünyada insanlar hep mutlu olur. Halkımızın da bu vesile ile bayramı kutlu olsun.”

İlgili Terimler :

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz