‘Ekonomi yönetimi için Babacan’ın ismi yeniden gündemde’

19.07.2017 11:49

376 Kişi Okumuş

0 Yorum

‘Ekonomi yönetimi için Babacan’ın ismi yeniden gündemde’

Kulislere göre, kabinedeki mini revizyon bu hafta içerisinde gerçekleştirilecek. Ekonomi yönetiminde değişiklik bekleniyor.

Referandumunun ardından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın AK Parti Genel Başkanlığı görevini üstlenmesiyle birlikte gündeme gelen kabine değişikliği bir kez daha AK Parti kulislerini hareketlendirdi.

Dünya’dan Canan Sakarya’nın aktardığı, kulislere göre, kabinedeki mini revizyon bu hafta içerisinde gerçekleştirilecek. En önemli değişikliğin ise ekonomi yönetiminde olacağı ifade ediliyor.

Ekonomi yönetimi için AK Parti kulislerinde eski bakan Ali Babacan’ın ismi yeniden geçiyor. Ayrıca doğrudan vatandaşa dönük önemli icracı bakanlıklarda da değişikliğe gidileceği dile getiriliyor.

‘HÜKÜMET SÖZCÜLÜĞÜ GÖREVİ DE DEĞİŞEBİLİR’

Öte yandan, hükümet sözcülüğünde de yeni bir görevlendirmenin gündemde olduğu belirtiliyor.

Kabine değişikliği, AK Parti kongresinin yapıldığı 21 Mayıs’tan bu yana kulislerde en çok konuşulan konu olurken, bu kez revizyona kesin gözüyle bakılıyor. Hükümetin yıl sonuna kadar olan 180 günlük yol haritasını ortaya koyacağı eylem planı açıklanmadan önce kabinedeki revizyonun gerçekleştirileceği ve yola yeni isimlerle devam edileceği dile getiriliyor.

İlgili Terimler :

YORUMLAR