İstanbul’da Ramazan etkinlikleri (2017)

04.06.2017 11:29

Kişi Okumuş

0 Yorum

İstanbul’da Ramazan etkinlikleri (2017)

meddah ile ilgili görsel sonucu

Her yıl gelenekselleşen Sultanahmet etkinliklerine bu yıl Yenikapı ve Maltepe sahili de ekleniyor.

Yenikapı Sahili, Avrupa Yakası’ndaki Ramazan etkinliklerine ev sahipliği yapıyor. Ramazan ayı boyunca her gece 25 bin İstanbullunun geleneksel Ramazan eğlenceleriyle buluşacağı Yenikapı Etkinlik Alanı, iftar öncesi ve iftar sonrasında söyleşilerden konserlere, yazlık sinemadan gölge oyunlarına, çocuklara yönelik sahne gösterilerinden orta oyunlarına kadar farklı etkinlikleri barındırıyor.

Ayrıca Yenikapı’ya özel çadır mescit kuruldu!

İstanbulluların huzur içinde ibadet edebilmeleri için Yenikapı Sahili’nde özel çadır mescit kuruldu. Kadın ve erkekler için ayrı olarak oluşturulan çadır mescitlerde yaklaşık 2 bin kişi teravih namazı kılabilecek. Ücretsiz kablosuz internet erişimi, sağlık odası, iletişim noktası, bahçe market Yenikapı’da yer alacak.

Maltepe Sahili de Anadolu Yakası’ndaki Ramazan etkinliklerine ev sahipliği yapıyor. İftar öncesinde çocuklara yönelik sahne gösterileri, orta oyunu ve tasavvuf musikisi dinletilerine sahne olan Maltepe Ramazan Etkinlik Alanında iftar sonrasında ise mehteran konserleri, sahne gösterileri ve saray tiyatroları sahne alıyor. Etkinlik alanında kurulan 500 kişilik yazlık sinemada nostaljik Yeşilçam filmleri meraklılarıyla buluşuyor. Ayrıca, teravih sonrası sahura kadar devam eden etkinliklerle ziyaretçilerini bekliyor.

Beyazıt Meydanı, “Ramazan İstanbul Etkinlikleri” kapsamında, geçen yıl olduğu gibi bu yıl da manevi atmosferin yaşandığı yerlerin başında geliyor. Beyazıt Meydanı, Kadir Gecesine kadar iftar öncesi, iftar sonrası ve teravih namazı sonrasında tasavvuf müziğinden şiir dinletilerine, sema gösterilerinden geleneksel gösteri sanatlarına kadar pek çok etkinliğe ev sahipliği yapıyor. Çocuklar, gösteri sanatlarının en güzel oyunlarında bir araya geliyor.

İlgili Terimler :

YORUMLAR