Aliyev ve Putin, Karabağ’ı görüştü

22.07.2017 13:06

456 Kişi Okumuş

0 Yorum

Aliyev ve Putin, Karabağ’ı görüştü

Rusya’nın Karadeniz kenti Soçi’de bir araya gelen Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ve Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev’in Dağlık Karabağ sorununu değerlendirdiği belirtildi.

Azerbaycan Cumhurbaşkanlığı’ndan yapılan açıklamada, “Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev ve Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin arasında Soçi’de gerçekleşen görüşme kapsamında, Ermenistan ve Azerbaycan arasındaki Dağlık Karabağ çatışmasının çözümüyle ilgili konular ele alındı” dendi.

İki ülke lideri ayrıca Azerbaycan ile Rusya arasında stratejik partnerlik ilişkilerinin varlığını teyit ederek siyasi, ekonomik, insani ve diğer alanlardaki ikili ilişkilerin başarıyla geliştiğinin altını çizdiler.

Açıklamada, “Görüşmede ayrıca uluslararası ve bölgesel sorunlarla ilgili görüş değişimi yapıldı. İki ülke lideri, Azerbaycan ile Rusya arasındaki dost ve stratejik partnerlik ilişkilerinin gelecekte de gelişmeye devam edeceğinden emin olduklarını dile getirdi” ifadelerine yer verildi.

AZERBAYACAN: ERMENİSTAN SON 24 SAATTE KARABAĞ’DA 100’DEN FAZLA İHLAL GERÇEKLEŞTİRDİ

Diğer taraftan Azerbaycan ordusu Ermenistan’ı Dağlık Karabağ’da son 24 saatte 132 kez ateşkesi ihlal etmekle suçladı.

Azerbaycan Savunma Bakanlığı’nın açıklamasında “Ermenistan silahlı güçleri üyeleri gün boyu 132 kez ateşkesi ihlal etti” dendi.

Sputnik

İlgili Terimler :

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz