Asıl Sorun AKP’nin İntikam Politikası!

08.08.2017 17:08

680 Kişi Okumuş

0 Yorum

Asıl Sorun AKP’nin İntikam Politikası!

Arslan Bulut

(Yeniçağ Gazetesi)

Ege’deki Türk adaları Yunanistan’a terk edildi. Yunanistan, işgal ettiği Türk adalarının hepsini silahlandırdı! AKP iktidarı, bu toprak kaybını örtmek için yalana başvurdu ve adaların Lozan’da kaybedildiğini öne sürdü! Yunan egemenliğine terk edilen adalardan Eşek Adası, 12 Eylül 1980 darbesi sırasında Necmettin Erbakan’ın zorunlu ikamete tabi tutulduğu adaydı. Alparslan Türkeş de Uzun Ada’ya sürülmüştü. Yani bu adalar, 1980’de Türk adasıyken, 2004 yılında nasıl Yunan adası oldu? Lozan 1924’teydi değil mi?

Yine Oslo’da PKK ile masaya oturmak, çözüm süreci, PYD ile görüşmeler, Salih Müslim’in davet edilmesi derken, Barzani Kerkük’te, Müslim de Suriye’nin kuzeyinde hâkimiyet kurdu. İran ve Ermenistan sınırlarındaki terör gruplarını da katarsanız, Türkiye Gelibolu’dan Datça’ya, Datça’dan Şemdinli’ye, Şemdinli’den Çıldır’daki Şeytan Kalesi’ne kadar kuşatılmış durumdadır!

İçerde ise başından beri Amerikan istihbaratının güdümünde olan bir tarikat, neredeyse ülkeyi teslim alacaktı.

Dış politikadaki tutarsızlık, ekonomiyi vuruyor! Mısır, Suriye ve Irak ile sorunlar yaşanırken Rusya ile kriz çıktı. Rusya ile ilişkiler düzeltilirken Almanya ile bozuldu!

YAZININ DEVAMI İÇİN TIKLAYINIZ

İlgili Terimler :

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz