Azerbaycan Devlet Başkanının İsrail Yatırımları

01.08.2017 17:53

927 Kişi Okumuş

0 Yorum

Azerbaycan Devlet Başkanının İsrail Yatırımları

Aliyevler İsrail’e 600 milyon dolar yatırdı; Hayfa’da daha bir villa alındı.

Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev’in eşi ve oğlu İsrail ekonomisine 600 milyon dolara yakın yatırım yaptı. Haaretz Gazetesinin haberine göre, bu konuda İsrail’in Turizm Bakanı Yariv Levin TelAviv’de düzenlediği basın toplantısında söyledi.

Bakanın bildirdiğine göre ülkesi, dış yatırım ve turistleri çekmek için iyi koşullara sahiptir. Çeşitli ülkelerden birçok resmi görevli şahısların Hayfa ve Tel-Aviv’de gayrimenkul satın almıştır.

İsrail Turizm Bakanı Levin: “Örneğin, birkaç ay önce Azerbaycan Cumhurbaşkanı’nın eşi ve oğlu Hayfa’da 6 milyon dolara villa aldılar ve Azerbaycan’ın isteği ile oranın güvenliğini bizim güvenlik güçleri koruyor” diyor.

Yayının yazdığına göre, Azerbaycan Cumhurbaşkanı’nın oğlu Haydar Aliyev, artık birkaç aydır ki İsrail doktorlarının kontrolü altında bu villada tedavi oluyor ve bu süre boyunca ağır hastalıktan tam olarak iyileşmiş durumdadır…

Azerbaycan Cumhurbaşkanı’nın aile üyeleri, İsrail’de tedavi ve turizmle birlikte, İsrail Borsasına 600 milyon dolar yatırım yaptılar.

Azerbaycan Cumhurbaşkanı’nın eşi son 5 yılda İsrail’e büyük miktarda yatırım yapmanın yanı sıra İsrail’in yardım vakıfları ile de işbirliği yapmaktadır.

İsrail gazetesinin haberine göre, Haydar Aliyev’in Dubai, Londra, Los Angeles ve İstanbul’da toplam değeri 350 milyon doları bulan villaları var.

Azerbaycan matbuatı

İlgili Terimler :

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz