Büyük zaferin 95 yılı…

30.08.2017 11:46

520 Kişi Okumuş

0 Yorum

Büyük zaferin 95 yılı…

30 Ağustos Zafer Bayramı etkinlikleri kapsamında ilk tören, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün ebedi istirahatgâhı Anıtkabir’de düzenlendi. Devlet protokolünün 15 dakikalık kısa töreninin ardından Anıtkabir vatandaşların ziyaretine açıldı.

30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 95’inci yıl kutlamaları Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve beraberindeki devlet erkanının Anıtkabir’i ziyaretiyle başladı.

FOTO:İHA

FOTO:İHA

Anıtkabir’de düzenlenen törene Cumhurbaşkanı Erdoğan, TBMM Başkanı İsmail Kahraman, Başbakan Binali Yıldırım, Bakanlar Kurulu üyeleri, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar, kuvvet komutanları, yargı mensupları katıldı.

FOTO:İHA

FOTO:İHA -Cumhurbaşkanı Erdoğan ile CHP lideri Kılıçdaroğlu Anıtkabir’deki törenlerde aynı kare içerisinde böyle görüntülendi.

Aslanlı Yol’dan yürüyen heyet, daha sonra Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün mozolesine çelenk bıraktı.

FOTO:İHA

FOTO:İHA

‘BU VATANA CANIMIZ PAHASINA SAHİP ÇIKMAYI SÜRDÜRECEĞİZ’

Misak-ı Milli Kulesi’nde Anıtkabir Özel Defteri’ni imzalayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, deftere şunları kaydetti:  “Aziz Atatürk, Büyük Zaferin 95’inci yıl dönümünü bir kez daha iftiharla kutluyoruz. Kurtuluş Savaşımızın başarıya ulaşmasının müjdecisi olan bu tarihi zaferi Malazgirt’ten günümüze uzanan zorlu mücadele zincirinin çok önemli bir halkası olarak görüyoruz. 30 Ağustos’ta kazandığımız zaferden aldığımız güçle Cumhuriyetimizi kurarken hedefimizi muasır medeniyet seviyesinin üzerine çıkarmak olarak belirlemiştik. Türkiye çizdiğiniz hedefler doğrultusunda yoluna devam etmektedir. 15 Temmuz gecesi sergilenen destansı direniş ülkemizin ekonomik ve siyasi bağımsızlığına yönelik tüm saldırıları bertaraf etme konusundaki kararlılığını ortaya koymuştur. Sizin, aziz şehitlerimizin ve kahraman gazilerimizin bizlere emaneti olan bu vatana canımız pahasına sahip çıkmayı sürdüreceğiz. Ruhunuz şad olsun.”

FOTO:İHA - Erdoğan'ın törende MHP lideri Bahçeli ile sıcak sohbeti dikkat çekti.

FOTO:İHA – Erdoğan’ın törende MHP lideri Bahçeli ile sıcak sohbeti dikkat çekti.

Devlet protokolünün 15 dakikalık kısa töreninin ardından Anıtkabir vatandaşların ziyaretine açıldı.

FOTO:İHA

FOTO:İHA

GENİŞ GÜVENLİK ÖNLEMLERİ VARDI

Anıtkabir çevresinde sabah saatlerinden itibaren polis ekipleri yoğun güvenlik önlemleri alırken Anıtkabir’deki kulelere kesin nişancılar yerleştirildi.

FOTO:İHA

FOTO:İHA

Devlet erkanının katılacağı tören öncesi Atatürk’ün mozolesi ve Misak-ı Milli Kulesi’nde bomba uzmanı dedektör köpekler arama yaptı.

Sozcu.com.tr

İlgili Terimler :

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz