Haşd-i Şaabi’den Amerika Saldırısıyla İlgili İlk Açıklama

08.08.2017 16:47

389 Kişi Okumuş

0 Yorum

Haşd-i Şaabi’den Amerika Saldırısıyla İlgili İlk Açıklama

Irak Gönüllü Halk Güçleri sözcüsü ABD’nin Irak Suriye sınırındaki Haşd-i Şaabi mevzilerine düzenlediği saldırıyı ağır bir dille eleştirdi.

Irak Gönüllü Halk Güçleri Sözcüsü Kerim el Nuri Amerika’nın Seyyid el Şüheda birliklerine yönelik son saldırılarını değerlendirerek; “Washington son saldırısı ile tehditlerini hayata geçirmiş oldu” ifadelerini kullandı.

IŞİD terör örgütünün uzun menzilli füzelere sahip olmadığını belirten Kerim el Nuri; “Gerçekleşen son saldırının Amerika savaş uçakları tarafından yapıldığı açıktır” dedi.

Haşd-i Şaabi’’ye bağlı Seyyid’üş Şüheda Tugayı bugün yaptığı açıklamada Irak-Suriye sınırında bulunan mevzilerinin Amerika’nın başında olduğu sözde IŞİD ile mücadele koalisyonu tarafından hedef alındığını duyurdu.

Seyyid’üş Şüheda birliğinden yapılan açıklamada tağut Amerika’nın Irak-Suriye sınırını kırmızı çizgi olarak kabul etiğini ve Haşd-i el Şabii ve diğer grupları bu sınırdan uzak tutmaya çalıştığını belirterek; “Bu katil gruplar bu sabah Seyyid el Şüheda birliklerini hedef aldılar” açıklamasını yaptı.

İlgili Terimler :

YORUMLAR