İnce: Bu kadar cahil olma batıyorsun Erdoğan

18.06.2018 12:11

328 Kişi Okumuş

0 Yorum

İnce: Bu kadar cahil olma batıyorsun Erdoğan

CHP’nin Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce Tokat’ta miting programı çerçevesinde yaptığı konuşmada Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın İstanbul mitingindeki, ” Ey Muharrem Menderes asılırken sen neredeydin?” sözlerine yanıt vererek, ” Menderes asılırken ben dünyada yoktum. Rahmetli babamda Menderesçi Demirel’ciydi. Bu kadar cahil olma batıyorsun Erdoğan.

Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce Tunceli ve Elazığ yurttaşlara seslendi. Ardından Tokat’a geçen İnce Cumhuriyet Meydanı’nda yurttaşlara hitap ediyor.

İşte İnce’nin açıklamalarından satırbaşları:

Tokat’ın güzel insanları, yürekli insanları çok sağolun elleriniz dert görmesin. Yaklaşık 30 sene önce yönümü şaşırmadıysam 30 metre ileride ordu evi vardı, orada çok nöbet tuttum. 6 ay burada askerlik yaptım. Diplomam vardı ama yedek subaylık yapmadım. Şimdi o günler geçti gözümün önünden. Sen askerlik yapıyordun burada, buradan ayrıldığım günü hatırlıyorum. Bende eski bir Tokat’lıyım.

Az önce otobüste gelirken arkadaşlar Erdoğan’ın görüntülerini açtılar. Aynen şöyle diyor; Ey Muharrem Menderes asılırken sen neredeydin? Menderes asılırken ben dünyada yoktum. Rahmetli babamda Menderesçi Demirel’ciydi. Bu kadar cahil olma batıyorsun.

16 sene sonra millete aş iş diyeceğine kıraathane diyorsun. Bedava çay diyorsun, kek diyorsun. Tatar Böreği ilave ediyor.  Bak Erdoğan sana sesleniyorum Tokat’tan madem sen bu işlerden anlıyorsun, senden bir isteğim var; Bir televizyon kanalında çık karşıma el mi yaman bey mi yaman göstereyim sana.

Erdoğan reytinglerde hava durumunun gerisinde kalmış, benimle ekranlara çıkta havan olsun biraz.  Ona diyorum ki her kuşun eti yenmez. Benimle ağız dalaşına girme, seni madara ederim. Hiç yolu yok.  Erdoğan senin hayatın yalan, kumpas kuruyorsun, yalan söylüyorsun.

Bir general iftarda Erdoğan’ın beni eleştirdiği sözlerini alkışlıyor. İftar sofrasını iftira sofrasına dönüştürmüş. Danıştay benim hakkımda Twit atıyor. Kaymakamın birisi AKP’li adayın mikrofonunu tutuyor. At izi it izine karıştı. Devlet çöktü. O alkışlıyan generalin apoletlerini sökerim dedim, Allah’tan korkmaz kuldan utanmaz bir yalancısın sen Erdoğan. Ayak üstü kırk yalan söylüyor.

Tek hayayalim var, ülkemin evlatlarını iyi yetiştirmek. Dünya çok hızlı bir değişim içerisinde. Onun için meydanlarda diyorum ki nano teknoloji kuantum robot. Kadın arkadaşlarım 20 sene sonra robotlar sizin elektronik evlatlarınız olacak. Dünya buraya gidiyor. Erdoğan çıkıp diyor ki dindar ve kindar nesil yetiştireceğim. Dindar nesil yetiştirilmesine karşı değilim o ailenin işi, ama ben kindar nesile karşıyım. İsteyene istediği kadar din dersi istemeyene zorla yok. Bunu yapacağız. Her yıl 10 bin öğrencimizi doktora programı için yurt dışına göndereceğiz. Size bu konuda söyleyeceğim bir şey var. Kemal Aşk erezyonla mücadele için Tokat’ta neler yaptı.

Çocuk sayısını belirliyor. Nasıl doğacağını belirliyor. Jinokolog musun sen? Benim derdim çocuk sayısı değil, bebek bezindeki KDV. Ben meydanlarda hak hukuk adalet diyeceğim, Erdoğan kek çay oralet diyecek.

Ben diyorum ki gençlere 19 Mayıs ve 29 Ekim’de karşılıksız 500’er lira burs vereceğim. Bu parayı ben vermeyeceğim. Bu parayı size CHP’de vermeyecek.  Size yapılan yardımları AKP vermiyor, erdoğan vermiyor, devlet veriyor devlet. Yardımlar kesilmeyecek, artacak. Biz hırsızlık yapmayacağımız için kasada daha fazla para olacak.

Benim projem 3B 1 – Barışacağız (ayrım olmayacak) 2 – Büyüyeceğiz ( Ekonomik anlamda) 3 – Bölüşeceğiz ( Adil bölüşeceğiz) Yabancı yatırımlara güven vereceğiz. Adaleti sağlayacağız. 100 kadından 32’si çalışıyor. Bunu iki katına çıkartacağız. Çocuğun çalışmasındaki en büyük engel çocuk. O yüzden her mahalleye bir kıraathane değil, kreş açacağız. Kadınlar ekonomimizin içinde olacak.

Ben dördüncü köprüyü Edirne’den Kars’a yapacağım. Ayrışan milleti yeniden toparlamaya çalışıyorum. Gönül köprüleri kurmaya çalışıyorum.

Birinci köprüyü Demirel, ikinci köprüyü Özal, üçüncü köprüyü Erdoğan yaptı. Demirel’in yaptığı köprüden gidiş geliş 11 TL. Erdoğan’ın yaptığı köprü giderken 114 TL, gelirken 114 TL, toplamda 228 TL. Bayramda İstanbul’a giderseniz Demirel’in yaptığı köprü bedava, Erdoğan’ın yaptığı köprü parayla.

Yurt Gazetesi

İlgili Terimler :

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz