Irak Hükümetinin IŞİD’den Sonraki Yeni Hedefi Kurtarılmış Bölgeler

17.07.2017 14:49

Kişi Okumuş

0 Yorum

Irak Hükümetinin IŞİD’den Sonraki Yeni Hedefi Kurtarılmış Bölgeler

Irak Başbakanı Haydar el-İbadi ülkenin doğusunda bulunan Musul şehrinin kurtarılmasını IŞİD terör örgütünün sonun başlangıcı olarak tanımladı.

Irak Başbakanı Haydar el-İbadi’nin ofisinden yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi: Haydar el-İbadi İngiltere Batı Asya ve Güney Afrika konuları danışmanı Alster Perat ile Bağdat’ta yaptığı görüşmede şu açıklamalarda bulundu: Kurtarılmış bölgelerdeki vatandaşların silahlı kuvvetleri ile işbirliği yapmasıyla elde edilen Irak’ın başarısı ve Musul’un kurtarılması IŞİD terör örgütünün sonunun başlangıcı oldu. Irak hükumetininin çabaları bundan sonra IŞİD terör örgütünden kurtarılmış olan bölgelerde yaşanacak sorunları çözmek ve bu bölgelerde kalıcı istikrar sağlamak amacıyla vahdetten yararlanmaya yönelik olacaktır.

Görüşmede İngiltere Batı Asya ve Güney Afrika konuları danışmanı Alster Perat ise yaptığı açıklamada, ülkesinin Irak’ın birliğini, istikrarını desteklediğini belirtti.

Irak Başbakanı geçtiğimiz 10 Ocak’ta Irak güçleri ile IŞİD terör örgütü arasında yaklaşık 9 ay süren çatışmanın ardından Musul’un örgütten tamamen temizlendiğini ilan etti.

İlgili Terimler :

YORUMLAR