Irak’ta bir bölge daha işgalden kurtarıldı

21.09.2017 23:28

Kişi Okumuş

0 Yorum

Irak’ta bir bölge daha işgalden kurtarıldı

Irak ordu birlikleri, el-Anbar vilayetinde “Abbasiye” bölgesini işgalden kurtarmayı ve burada Irak bayrağını binalara asmayı başardı.

Irak haber kaynaklarının aktardığı habere göre; Irak ordu komutanlarından Katibe Ceburi bu bağlamda yaptığı açıklamada, Irak ordu birliklerinin hiç kayıp vermeden Abbasiye bölgesini IŞİD teröristlerinin işgalinden kurtardığını ve kentte temizleme operasyonunun sürmekte olduğunu vurguladı.

Irak birlikleri el-Anbar’daki Ane ilçesini kurtarma operasyonuna Salı günü başladı.

Operasyona ordu, polis ve Haşdi Şabi güçleri katılıyor.

Öte yandan, Irak Başbakanı Haydar el-İbadi, Kerkük’e bağlı Havice’yi IŞİD’den kurtarma operasyonunun ilk aşamasının başladığını duyurdu.

İbadi, devlet kanalı aracılığıyla yaptığı konuşmada,”Yeni bir Irak şafağında Havice’yi kurtarma operasyonunun ilk aşamasının başladığını duyuruyoruz.” dedi.

“Güçlerimiz tüm birimleriyle aynı anda birden fazla operasyon yürütüyor ve zafer ardında zafer gerçekleştiriyor.” ifadesini kullanan İbadi, yeni bir zaferin de ufukta baş gösterdiğini söyledi.

İbadi, dün Musul’a bağlı Mahmur’a giderek ilçedeki askeri yetkililerle Havice ve Salahaddin’e bağlı Şirgat’ı kurtarma operasyonunu görüşmüştü.

Parstoday

 

İlgili Terimler :

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz