İran-Türkiye Arasında Yeni Bir Atmosfer Oluşuyor

14.09.2017 16:17

410 Kişi Okumuş

0 Yorum

İran-Türkiye Arasında Yeni Bir Atmosfer Oluşuyor

İRAN-TÜRKİYE YENİDEN EL ELE!

Amerika ve Siyonist terör devleti İsrail’in başta Barzanistan komplosu olmak üzere bölgede kurdukları karmaşık oyunlar, Türkiye ve İran’ın daha da yakınlaşmasına ve ortak düşmana karşı omuz omuza bir mücadeleyi güçlendirmesini sağladı.

İran İslam Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani’nin Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’la Kazakistan’daki görüşmesini değerlendiren İran Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Behram Kasımi, iki ülke ilişkilerinin son aylarda olumlu yönde gelişmeye başladığını ve bunun önümüzdeki aylarda yapılacak üst düzey temaslarla daha da pekişeceğini ifade etti.

  Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani’nin Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’la görüşmesini değerlendiren İran Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Behram Kasımi, iki ülke ilişkilerinin son aylarda olumlu yönde gelişmeye başladığını ve bunun önümüzdeki aylarda yapılacak üst düzey temaslarla daha da pekişeceğini ifade etti.

Basın toplantısında gündeme ilişkin soruları yanıtlayan Kasımi, Ruhani’nin Kazakistan’ın başkenti Astana’da Cumhurbaşkanı Erdoğan’la yaptığı görüşmenin ardından “İran-Türkiye ilişkileri yeni bir döneme girmiştir” yönündeki sözlerini değerlendirdi.

Kasımi şöyle dedi: “Son aylarda ikili ilişliklerde yukarı yönlü bir eğilim söz konusudur. Üst düzeyli görüşmeler önümüzdeki aylarda da devam edecek. İkili ilişkilerde yeni bir atmosfer oluşuyor. İki ülke, bölgede ve küresel alanda oluşan yeni koşullar nedeniyle karşılıklı olarak birbirinin kapasitesinden faydalanmak istiyor”

Fars Haber Ajansı editörü-İsmail Bendiderya

İlgili Terimler :

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz