IŞİD Karşısında Yenilmemizi İsteyenler Vardı

28.01.2018 11:26

Kişi Okumuş

0 Yorum

IŞİD Karşısında Yenilmemizi İsteyenler Vardı

Irak Başbakanı, Irak halkının terörizm karşısında zafere ulaştığını belirterek, terörizmle düşünce mücadelesinde bulunulmasını istedi.

Irak Başbakanı Haydar el-İbadi, “Arap medyasının başkenti Bağdat’tır” konferansında yaptığı konuşmada; bazılarının Irak halkının IŞİD ile yaptığı savaşta yenilmesini istediğini belirterek, şimdi terörizmi yayan düşünce ile mücadele edilmesi gerektiğini söyledi.

Irak Başbakanı Haydar el-İbadi aynı zamanda, terörizmle mücadelenin düşünce ve medya yoluyla olmasını istedi ve gücün ve konumun kötüye kullanılmasının yozlaşmaya neden olacağını ifade etti.

El-İbadi ayrıca şunları söyledi: ‘Gerçeği dikkate almalıyız, Bağdat, Arap medyasının başkentidir ve biz düşünce, basın ve gazetecilerin özgürlüğünü desteklemek istiyoruz ve tabi bu hakları ihlal etmek caiz değildir ve biz, yalan haberlerin özgürlüğüne karşıyız.

Şehirler ve kavimler arasında fitne çıkarmak için medya propagandası dalgası meydana gelmektedir ve bunun için çok maliyet sarf edilmektedir. Her zaman basın özgürlüğünün yanında ahlaki kurallar da olmalıdır ve biz basına hâkim olmak istemiyoruz.

Irak halkı, istikrar ve özveri ile topraklarını kurtarmıştır. Şu an biz iki konu ile karşı karşıyayız. Bunlardan biri yolsuzlukla mücadele ve diğeri de terörizmle mücadeledir ve bu ikisi de toplumun bedenine nüfuz etmiştir.’

Irak Başbakanı Haydar el-İbadi konuşmasının sonunda halkın birlik ve bütünlüğünün korunmasını istedi ve bunun en büyük ve en önemli zafer olduğunu belirtti.

İlgili Terimler :

YORUMLAR

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.