İtalya Suriye’ye Heyet Gönderdi

18.09.2017 09:38

759 Kişi Okumuş

0 Yorum

İtalya Suriye’ye Heyet Gönderdi

Suriye Cumhurbaşkanı Beşar Esad, İtalyalı heyetle yaptığı görüşmede; Batılı bazı ülkelerin terörizme destek vermeyi sürdürdüklerini vurguladı.

Suriye’ye bir ziyaret gerçekleştiren İtalyan Parlamentosunun üyelerinden bir grup dün Suriye Cumhurbaşkanı Beşar Esad ile görüştü.

Görüşmede; Suriye’de terörizmle mücadele gölgesinde yaşanan son gelişmeler ve İtalyan heyetin saha ile ilgili gözlemleri masaya yatırıldı.

Yapılan görüşmede Suriye Cumhurbaşkanı Beşar Esad yaptığı açıklamada şu vurguda bulundu: “Kendi halkları da terörizm tehlikesiyle karşı karşıya olan Batılı bazı ülkeler, doğrudan ya da dolaylı olarak terörist gruplara destek vermeyi sürdürüyorlar. Avrupalı heyetlerin Suriye’ye yaptıkları ziyaret ve onların mevcut durumla ilgili gerçekleri rapor etmeleri Suriye’deki olaylar konusunda Batı ülkelerdeki kamuoyunu değiştirebilir ve Suriye halkının büyük sorunlar yaşamasına neden olan ekonomik kuşatmanın kaldırılması çabalarına olumlu katkı sağlayabilir.”

İtalyalı heyetin üyeleri de yaptıkları açıklamada, Batılı ülkeler ve bölge ülkeleri tarafından desteklenen terörist gruplara karşı mücadelelerinde Suriye halkının yanında olduklarını belirterek şu ifadeleri kullandılar: Suriye’yi yıllardır hedef almakta olan teröristler şuan Avrupa ülkelerini tehdit ediyor ve terörizm bu ülkelerin halkları açısından gelecek için ciddi bir tehdit olarak görülmektedir. Biz tüm çabamızı Suriye’de yaşananlara ilişkin gerçekleri aktarmak için kullanacağız ve Suriye halkına karşı uygulanan zalimce kuşatmanın kaldırılması için çalışacağız.

İtalyalı bu heyet daha önce de Suriye Dışişleri Bakanı Velit Muallim ile görüşmüştü.

Velit Muallim İtalyalı heyetle yapılan görüşmede şu vurguda bulundu: Suriye terörizmle mücadelesine, tüm bölgeler temizleninceye kadar devam edecek. Suriye hükumeti, ülkedeki kriz konusunda Suriye halkı ile hükumet arasında yabancı müdahale olmaksızın görüşme ve yine milli barışın sağlanması yoluyla siyasi çözüm elde etme çabalarını desteklemektedir.

Rasthaber

İlgili Terimler :

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz