Perinçek’ten SİHA yorumu: Kimse emperyalist ağızla konuşmamalı

14.09.2017 12:46

Kişi Okumuş

0 Yorum

Perinçek’ten SİHA yorumu: Kimse emperyalist ağızla konuşmamalı

Almanya’ya çeşitli temaslar için giden Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek, Silahlı İnsansız Hava Araçları (SİHA) ile ilgili tartışmalara değindi.

Perinçek, Atatürk Havalimanı’nda düzenlediği basın toplantısında konuyla ilgili şunları söyledi:”Türk ordusu bastırıyor, terör örgütlerini tasfiye ediyor, eziyor. Bu Türk ordusunun görevi. Türk milleti bunu bekliyor. Türkiye huzur, barış istiyor. Türkiye’de terörist örgüte yer yok. Türk ordusu tabii ki kararlı olarak, polisimiz ve köy korucularımızla birlikte terör örgütlerini bitirecek. Buna karşı birtakım şeyler var. Hoşnut olmayan çevrelerin, emperyalist çevrelerin itirazları var. Onlarla aynı ağzı kullanmalarını hiç kimse için doğru bulmuyoruz. Millet de bunu çok iyi değerlendiriyor. Biz, Türk ordusunun bu mücadelesinde yanındayız, önündeyiz, merkezindeyiz.”

‘ALMANYA’YA DOSTLUK İÇİN GİDİYORUZ’

Perinçek iki ülkenin güvenliği için dostluğun sürmesinin çok önemli olduğunu belirterek “Almanya’ya dostluk için gidiyoruz.İki ülke birbirinin dostluğuna muhtaç.  Bizim üçüncü büyük ticaret ortağımız ve aynı zamanda en çok ihracat yaptığımız ülke Almanya” diye konuştu.‘HERHALDE ALMANYA’NIN DA MENFAATİNEDİR’

“O yüzden bu iki ülkenin dost olması lazım. Geleneksel tarihten gelen bağlar var” diyen Perinçek, “1. Dünya Savaşı’nda silah arkadaşlığı var. Bu bir dostluk ziyareti. Burada sorunlar var. Almanya’dan beklentimiz şudur: FETÖ ve PKK bölücülüğüne karşı mücadele Almanya’nın geleceği bakımdan da önemli. Almanya’nın güvenliği buralardan başlar. Bu konularda Almanya, duyarlı olmalı. Türkiye’nin huzuruna barışına karşı kast eden bazı terör örgütlerine hoşgörü göstermemeli. Herhalde bu Almanya’nın da menfaatinedir. Bunları anlatacağız” ifadelerini kullandı.

‘ERMENİ SOYKIRIMI’NIN YALAN OLDUĞUNU HATIRLATACAĞIZ’

Ermeni Soykırımı’nın uluslararası bir yalan olduğunu söyleyen Perinçek, “En son gündemde olan Ermeni Soykırımı konusunda Vatan Partisi büyük bir başarı kazandı. Almanya’ya ve batı kamuoyuna tekrar hatırlatacağız. Emperyalist bir yalandır” dedi.

İlgili Terimler :

YORUMLAR