Rusya: Askeri polisimize saldıran 5 terörist öldürüldü

27.09.2017 11:35

475 Kişi Okumuş

0 Yorum

Rusya: Askeri polisimize saldıran 5 terörist öldürüldü

Rusya Savunma Bakanlığı Sözcüsü İgor Konaşenkov, Suriye’nin İdlib kentinde, daha önce Hama’daki Rus askeri polis birimine saldıran militanları yöneten Fetih el Şam’ın (eski adıyla El Nusra) 5 etkili saha komutanını öldürdüklerini söyledi.

Gazetecilere konuşan Konaşenkov, İdlib’de Rus jetleri ile gerçekleştirilen hava saldırılarında, 18 Eylül’de Hama’daki Rus askeri polis birimine saldıran militanları yöneten Fetih el Şam’ın etkili 5 saha komutanı ve 32 militanının öldürüldüğünü duyurdu.

Teröristleri arama ve imha etme çalışmalarında Suriye ordusunun istihbarat sistemlerinin kullanıldığını belirten Konaşenkov bölgedeki bir mühimmat deposunun da imha edildiğini aktardı.

Komutanların toplantı gerçekleştirdiği yere yönelik nokta atışının farklı kanallar üzerinden toplanan verilerin doğrulanmasının ardından gerçekleştirildiğini vurgulayan Konaşenkov “Suriye’deki Rus askerlerine saldıran militanların tamamının yakalanması ve imha edilmesine yönelik çalışmalar sürüyor” dedi.

Konaşenkov, öldürülen isimleri de Ebu Sulman el Saudi, Ebu El Abbas Anadin, Ebu Hasan, Valid el Mustafa, Ebu Mücahit olarak açıkladı. Sputnik

İlgili Terimler :

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz