Rusya: Terör örgütleri dışarıdan yardım almaya devam ediyor

29.09.2017 17:44

Kişi Okumuş

0 Yorum

Rusya: Terör örgütleri dışarıdan yardım almaya devam ediyor

Rusya Dışişleri Bakan Yardımcısı Oleg Sıromolotov, BM’nin attığı adımlara rağmen IŞİD ve diğer terör örgütlerinin silah, mühimmat, askeri teçhizat, siyasi koruma ve mali destek almaya devam ettiğini söyledi.

Sputnik’e demeç veren Sıromolotov, “Şüphesiz ki, Fetih el Şam (eski adıyla El Nusra Cephesi) da dahil BM tarafından terör örgütü kabul edilen IŞİD’i ve diğer grupları yok etmek uluslararası toplumun bugün için en önemli görevi. Ancak maalesef, BM tarafından atılan adımlara rağmen IŞİD ve diğer terör örgütlerinin dışarıdan mali destek, askeri teçhizat ve çeşitli malzemeler aldığını görüyoruz” dedi.

Terör örgütlerinin silah, mühimmat, askeri ekipman almaya devam ettiğini belirten Sıromolotov, “Teröristlere ve militanlara siyasi koruma sağlanmasından ve terörle mücadele konularının saçma siyasi ve jeopolitik amaçlara ulaşmak için kullanılmasından bahsetmiyorum bile” diye ekledi.

‘RUSYA’YA YÖNELİK KARALAMA KAMPANYASI TERÖRİSTLERİN ELİNİ GÜÇLENDİRİYOR’

Öte yandan Sıromolotov, Rusya’nın Suriye’deki askeri faaliyetlerine yönelik karalama kampanyasının teröristlerin yararına olduğunu ifade etti.

Teröristlerin Ruslara karşı eylemlerini haklı göstermeye çalışan bu kampanyanın Batı’da giderek arttığını kaydeden Sıromolotov şöyle devam etti: “Yabancı ülkelerin yaptığı bu saçma manipülasyonların kamusal duyguları radikalleştirerek ve terör saldırılarını doğrudan ve dolaylı olarak kışkırtarak teröristlerin elini güçlenirdi ve güçlendirmeye devam ediyor.” Sputnik

İlgili Terimler :

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz