‘Rusya ve NATO temaslara devam etme konusunda anlaştı’

07.09.2017 19:22

Kişi Okumuş

0 Yorum

‘Rusya ve NATO temaslara devam etme konusunda anlaştı’

Rusya Savunma Bakanlığı, Genelkurmay Başkanı Valeriy Gerasimov ile NATO Askeri Komitesi Başkanı Petr Pavel’in Azerbaycan’ın başkenti Bakü’de yaptıkları görüşmede Avrupa ve Ortadoğu’daki uluslararası güvenliği görüştüklerini ve ileride temaslara devam etme konusunda anlaştıklarını duyurdu.

Bakanlığın konuyla ilgili yazılı açıklamasında, “Orgeneral Valeriy Gerasimov ve General Petr Pavel, Avrupa ve Ortadoğu’daki uluslararası güvenlik alanındaki durum konusundaki fikirlerini paylaştı. Görüşme sırasında taraflar, ileride temaslara devam etme konusunda da anlaşma sağladı” ifadelerine yer verildi.

 ‘RUSYA VE NATO’NUN BAKÜ’DEKİ GÖRÜŞMELERİ GÜVENİ GÜÇLENDİRİYOR’Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev, Rusya Genelkurmay Başkanı Valeriy Gerasimov ile yaptığı görüşmede Rusya ve NATO’nun Bakü’deki görüşmelerinin risklerin önlenmesini ve karşılıklı güvenin güçlenmesini sağladığını belirtti.

Azerbaycan Cumhurbaşkanlığı basın dairesi, Cumhurbaşkanı Aliyev’in bugün Gerasimov’un başkanlığındaki Rus heyetini kabul ettiğini bildirdi.

Cumhurbaşkanlığı basın dairesinin konuyla ilgili açıklamasında, “Görüşmede Aliyev, Azerbaycan ile Rusya’nın askeri ve askeri-teknik alandaki işbirliğinin ileride de gelişmeye devam edeceğinden emin olduğunu ifade etti. Aliyev’e göre Gerasimov’un Bakü’ye yaptığı ziyaret, gündemdeki konuların ve işbirliği perspektiflerinin görüşülmesi için iyi bir imkân sağlıyor” ifadelerine yer verildi.

Rusya ile NATO’nun Bakü’deki görüşmesine de değinen basın dairesi, “Azerbaycan Cumhurbaşkanı, Rusya ile NATO arasındaki görüşmelerin risklerin önlenmesini ve karşılıklı güvenin güçlenmesini sağladığını belirtti” ifadelerini kullandı.

Sputnik

İlgili Terimler :

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz