Şii ve Sünni Türkmenlerden birlik mesajı ve Türkiye basınına yalanlama

03.09.2017 19:25

Kişi Okumuş

0 Yorum

Şii ve Sünni Türkmenlerden birlik mesajı ve Türkiye basınına yalanlama

Türkiye’de havuz medyasına ait, yandaş basın kuruluşları, Türkiye, Irak ve Suriye’de Şii-Alevi / Sünni savaşı çıkarmak için iftira dolu yalan haberler yayınlamaya devam ediyor.

Türkiye kamuoyunu yanlış bilgilendiren ve mezhepçilik, etnik ayrışma konusunda yönlendiren başta Yenişafak ve Akit gibi yayın organlarına, Irak’ın Türkmeneli bölgesinde özgürlük, bağımsızlık ve vahdet savaşı veren Türkmen Silahlı Kuvvetleri Türkmen Tugayları cevap verdi.

Şİİ-SÜNNİ TÜM TÜRKMEN LİDERLER TELAFER’DE!

Türkmen Tugayları yaptığı açıklamada;

” Türkiye’den çok sayıda mesaj ve bilgi isteği iletisi almaktayız. Türkiye’de bir çok yayın kuruluşu yanlış ve yönlendirmeli taraflı haberler yapmaktadır. Bugün Irak’ın kurtuluşunda Şii Sünni tüm Türkmenler birlikte mücadele etmektedir.

 

Biz Irak Gönüllü Güçleri içerisinde yer alan Türkmen Tugayları adına sizleri bilgilendirmekle görevliyiz. Türkmenlerin var olma savaşı verdiği bu günlerde hiçbir konuya mezhep açısından da bakmadık. Ancak Türkiye kamuoyunu yanlış ve yanlı bilgilendiren bazı medya organları Haşdi Şabi’yi Sünni ve Türkmen katili diye adlandıran sayısız haber yapmıştır.

Irak Türkleri’nin Şii ve Sünni Türkmen liderlerin hepsi, Telafer’de Türkmen zaferini kutlamış ve Haşdi Şabi’yi ziyaret ederek teşekkürlerini bildirmiştir.

Bu açıklama Türkiye kamuoyunu bilgilendirme niteliğindedir. Bugün Türkmenlerin yanındaki en büyük güç Haşdi Şabi’dir.

İçerisinde binlerce Türkmen savaşçı mevcuttur. Yarın Irak’ın toprak bütünlüğünü korumada ki bu konu Türkmenler için hayatidir.

Yine en büyük hamimiz Haşdi Şabi olacaktır.
Bu vesile ile Irak Türkleri’nin bu zor döneminde bizleri sosyal medyada yalnız bırakmayan, desteklerini bildiren, cepheye gelmek istediklerini bildiren, bize dua eden tüm kardeşlerimize, özellikle can Azerbaycan’dan gelen samimi mesajlara teşekkürü bir borç biliriz. Sizler de bilin ki, Irak Türkleri, işgal altındaki toprakların kurtarılmasında iş, masadan çıkıp savaş meydanına düşerse, Türkmenler savaş tecrübelerini Karabağ uğruna kullanmaktan tereddüt etmeyeceklerdir.”

Haber: Ragıp Kamil İlbeyi / Türkmeneli

İlgili Terimler :

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz