SURİYE DEĞİL, KENDİLERİ ÇÖKTÜ!

30.06.2018 11:36

408 Kişi Okumuş

0 Yorum

SURİYE DEĞİL, KENDİLERİ ÇÖKTÜ!
Suriye’yi yıkıp İsrail’in denetimine vermek isteyen koalisyonun kendisi yıkıldı!

FHA- Birleşmiş Milletler, Arabistan liderliğindeki Koalisyonu kara listeye aldı.

Birleşmiş Milletler, Arabistan liderliğindeki koalisyonun Yemen’de 368 çocuğun ölümünün ve 300 diğer kişinin de yaralanmasının sorumlusu olduğunu açıkladı.

Birleşmiş Milletler aynı zamanda, Arabistan liderliğindeki koalisyonun Yemen’de çatışmaların yaşandığı bölgelerde çocuk haklarını ihlal ettiğini belirtti.

Birleşmiş Milletler, Yemen’deki işgalci Suudi Koalisyonunu kara listesine aldı.

Birleşmiş Milletler geçen yıl ekim ayının sonunda, silahlı çatışmalardaki çocuklar hakkında yayınladığı yıllık raporda da Yemenli çocukları öldürmesi nedeniyle işgalci Suudi Koalisyonunun adını resmen çocuk haklarının ihlali kara listesine almıştı.

Suudi Koalisyonu yaklaşık iki yıldır Birleşmiş Milletler’in kara listesine alınmıştır ama daha sonra Birleşmiş Milletler eski Genel Sekreteri Ban Ki Moon tarafından bu raporun yeniden incelenmesi üzere bu listeden silinmiştir.

Suudi Arabistan 26 Mart 2015’ten beri gerici Arap Rejimlerinden oluşan işgalci koalisyonla birlikte bu ülkenin halkını kendi siyasetlerine teslim etmek ve kendilerinden bağımsız bir hükümetin kurulmasını engellemek için Yemen’e karşı yıkıcı bir savaş başlatmıştır.

Fars Haber Ajansı

İlgili Terimler :

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz