100 yılın en etkili Rusları belli oldu

31.08.2017 18:15

Kişi Okumuş

0 Yorum

100 yılın en etkili Rusları belli oldu

Forbes dergisinin hazırladığı 100 yılın en etkili Rusları listesi hazırladı. Listede Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, uzaya çıkan ilk insan Yuri Gagarin, Sovyetler Birliği’nin son lideri Mihail Gorbaçov yer aldı.

Forbes editörleri, 1917 ile 2017 yılları arasında Rusya’da ekonomi, siyaset, iş dünyası, bilim ve topluma en fazla etki eden Rusları belirledi.

Derginin eylül sayısında yayınlanan listede yer alan 21 çağdaş isim Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, balet Mihayil Barışnikov, fizikçi Hores Alferov, Vkontakte ve Telegram’ın kurucusu Pavel Durov, yönetmen Nikita Mihalkov, hokeyci Aleksandr Oveşkin ve Vladislav Tretyak, şarkıcı Alla Pugaçeva, matematikçi Grigoriy Perelman ve eski maliye bakanı Aleksey Kudrin oldu.Sovyetler Birliği lideri Vladimir Lenin, devlet adamı Leonid Brejnev, fizyolog İvan Pavlov, balerin Maya Plisetskaya, yönetmen Sergey Ayzenştayn ve Leonid Gayday, operacı Fyodor Şalyapin, uzaya çıkan ilk insan Yuri Gagarin ve Sovyetler Birliği’nin son lideri Mihail Gorbaçov da listedeki diğer isimlerdendi. Sputnik

İlgili Terimler :

YORUMLAR