ABD’deki saldırıda ölü sayısı 58’e yükseldi

02.10.2017 19:31

Kişi Okumuş

0 Yorum

ABD’deki saldırıda ölü sayısı 58’e yükseldi

ABD, tarihinin en büyük silahlı saldırısına hedef oldu. Las Vegas’ta düzenlenen Route Müzik Festivali’nde bulunanların üzerine açılan ateş sonucu en az 58 kişi hayatını kaybetti, 500’den fazla kişi yaralandı.

FBI: IŞİD’LE BAĞLANTISI YOK

IŞİD saldırıyı üstlendiği duyurdu ancak Federal Soruşturma Bürosu (FBI) da saldırının örgütle ile bağlantısının olmadığını açıkladı.

SALDIRGANIN KARDEŞİ: SIRADAN BİRİYDİ

Öte yandan saldırgan 64 yaşındaki Stephen Paddock’un Florida’da yaşayan kardeşi Eric Hudson Paddock, saldırıyla ilgili açıklama yaptı.

Kardeşinin bu tür bir saldırıyı nasıl gerçekleştirdiğine bir türlü inanamadığını dile getiren Paddock, “Söyleyebileceğim hiçbir şey yok. Tamamen şaşkınlık içindeyiz. Sıradan biriydi. Arada otellere ve kumar oynamaya giderdi. Bazen anneme çörek yollardı” ifadelerini kullandı.

Diğer yandan Las Vegas polis yetkililerine dayandırılan ve saldırganla ilgili ABD medyasında yer alan yeni bilgilerde, Paddock’un lisanslı bir pilot olduğu, iki küçük uçağa sahip bulunduğu ve son birkaç ayda hesaplarında binlerce dolarlık kumar işlemine rastlandığı belirtildi.

İlgili Terimler :

YORUMLAR