Akşener’e ‘MHP’lilikten kurtulun’ eleştirisi

22.02.2018 14:21

Kişi Okumuş

0 Yorum

Akşener’e ‘MHP’lilikten kurtulun’ eleştirisi

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’e, geçmişte merkez ve merkez sağ partilerde siyaset yapan milletvekili ve bakanlardan “İYİ Parti’nin MHP’lilerin kurduğu parti” görüntüsü verdiği eleştirisi geldi. Akşener ise 1 Nisan’da yapılacak parti kurultayını adres göstererek, eleştiri ve öneriler doğrultusunda, partide dengenin sağlanacağı mesajı verdi.

Akşener, önceki gün Çukurambar’da bir otelde geçmiş dönemlerde ANAP, DSP, MHP, DYP ve AK Parti’de siyaset yapmış, aralarında bürokrat, milletvekili ve bakanların da bulunduğu 300 kişiyle birlikte ‘İstişare Yemeği’nde buluştu.

Yemeğin amacının ‘yıllarca siyasetin içinde bulunmuş isimlerle İYİ Parti’nin bundan sonraki yol haritasını belirlemek için fikir alışverişinde bulunmak’ olduğunu dile getiren Akşener, katılımcıların eleştiri ve önerilerini aldı.

Cumhuriyet’ten Selda Güneysu’nun haberine göre, eski bakan ve milletvekilleri, İYİ Parti’nin ‘daha merkezde’ yer alması gerektiğini belirterek, şu andaki yönetimin MHP ağırlıklı isimlerden oluşması nedeniyle ‘MHP’lilerin kurduğu’ parti algısından kurtulamadığını aktardılar.

Akşener’in  eleştirisi karşısında, ‘partideki MHP’li sayısının 1 Nisan’da, Ankara Spor Salonu’nda gerçekleştirilecek kurultayda düşürüleceğini ve dengenin sağlanacağı’ mesajı verdiği öğrenildi.

‘REFORMİST ATILIMLARA İHTİYAÇ VAR’

Söz alan bazı siyasetçiler ‘partinin yeteri kadar kamuoyunda tartışılmadığını’ belirtirken, kamuoyu tanıtımına önem verilmesi gerektiğini ifade etti.

Bunun için de partinin “projeler üretmesi ve Türkiye’nin geleceğine yönelik projeleri daha fazla dillendirmesi gerektiğine” dikkat çekildi.

Akşener’e, “DYP’nin 1980’li yıllardan sonra hazırlanan ‘Konuşan Türkiye’ kitabı da örnek verilerek, “Halkın ilgisini çekecek reformist atılımlara ihtiyaç var” görüşü iletildi.

İlgili Terimler :

YORUMLAR