Al-i Halife Rejimi Şiiler’in İnançlarına Saygısızlık Yaparken Siyonistlerle Barışmaktan Söz Ediyor

29.09.2017 14:34

Kişi Okumuş

0 Yorum

Al-i Halife Rejimi Şiiler’in İnançlarına Saygısızlık Yaparken Siyonistlerle Barışmaktan Söz Ediyor

Bahreynli siyasi aktivist Bahreyn kralının Siyonist’lerle barışık yaşamak gerektiğine dair sözlerine gösterdiği tepkide; Al-i Halife rejiminin Şiiler’in inançlarına saygısızlık yaparken, Siyonistlerle barışık yaşamaktan söz ettiğini belirtti.

Al-i Halife rejiminin inanç özgürlüklerine karşı kısıtlamaları ve ülkenin muhtelif noktalarında Aşura sembollerine yönelik saldırıları sürüyor.

Al-i Halife güvenlik güçleri, bir kez daha Musalla bölgesinde Aşura sembollerini tahrip ederek, Hz. Hüseyin bayraklarını indirdi.

Bahreynli siyasi aktivist İbrahim Medhun bu bağlamda Tesnim’e yaptığı açıklamada; Al-i Halife rejiminin Aşura sembollerine saldırılarını eleştirdi.

Siyonistler’le Barışık Yaşa Şiiler’e Saldır

Bahreynli aktivist Medhun verdiği röportajda; Al-i Halife’nin Aşura simgelerine saygısızlığın esasında Bahreyn halkının inançlarına saygısızlık olduğun belirtti.

Mehdun sözlerine şöyle devam etti: Birkaç gün önce Bahreyn kralı Siyonistlerle barışık yaşamaktan söz etti. Kral, Siyonistlerin acılarını paylaşırken, uşakları kendi halkının inançlarına saygısızlık ediyor. Bu asla kabul edilemez.”

Ayetullah İsa Bahreyn Halkının Simgesidir

Ayetullah İsa kasım’ın durumu ve ed-Doraz’a yönelik devam eden kuşatma hakkında da Bahreynli aktivist; Ayetullah İsa Kasım’a kuşatmanın aslında Bahreyn’de Şiiliğin kuşatması anlamına geldiğini, Ayetullah Kasım’ın Bahreyn halkının simgesi olduğunu ve ona saygısızlığın İslam’a saygısızlık olduğunu vurguladı.

Bahreyn halkının dini bir şahsiyet olan Ayetullah Şeyh İsa Kasım’ı desteklediğini ifade eden Medhun, Bahreyn halkının asla bu saygısızlık kabul etmediğini belirtti.

 Rasthaber
İlgili Terimler :

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz