Altay: Erdoğan ‘Koprolali’ hastalığına yakalanmış

29.01.2018 11:26

Kişi Okumuş

0 Yorum

Altay: Erdoğan ‘Koprolali’ hastalığına yakalanmış

CHP Grup Başkan Vekili Engin Altay, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın ‘koprolali’ hastalığına yakalandığını belirterek, “Allah’tan şifa diliyorum. Türkiye’nin selameti için kendisinin bu hastalıktan bir an önce hastalıktan kurtulması gerekir” dedi.

TBMM’nin Çankaya Kapısı önünde gazetecilere açıklama yapan CHP’li Altay, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın son günlerde kullandığı söylemlerin ulusal birlik açısından büyük sorunların habercisi olduğunu ifade etti.

Altay, “Vahim bir tablo ile karşı karşıyayız. Cumhurbaşkanının son günlerdeki söylem ve eylemleri, Türkiye’nin selameti ve esenliği, ulusal birliğimiz açısından büyük sorunların habercisi niteliğindedir” dedi.

Başbakan Binali Yıldırım’ın “Afrin, iktidar ile muhalefeti birleştirdi” ifadelerini hatırlatan Altay, bu durumun Erdoğan’ı rahatsız ettiğini söyledi. CHP’nin Afrin ile ilgili samimi uyarılarda bulunduğunu belirten Altay, “Neden rahatsız oluyor, biz anlamıyoruz. Bizim bu uyarılarımızın asıl altında yatan bir önemli nokta da geçmişteki yanlışların tekerrür etmemesidir. Geçmişte ‘PKK, FETÖ, DEAŞ bizi kandırdı’ diyen Erdoğan’ın yarın, öbür gün de ‘ÖSO bizi kandırdı’ dememesi için biz bu uyarıları yaptık” diye konuştu.

‘KOPROLALİ HASTALIĞINDAN BİR ÖNCE KURTULMASINI TAVSİYE EDİYORUZ’

Cumhurbaşkanı Erdoğan’a yönelik eleştirilerde bulunan Altay, şunları söyledi:

“Siyasette devletin en tepesindeki insandan partisinin bütün sözcülerine kadar ‘terbiyesiz, edepsiz, ulan ahlaksız’ lafları havalarda uçuşuyor. Öncelikle şunun bilinmesi lazım. Tarafsız kalacağına dair namusu ve şerefi üzerine yemin edip bu yemini çiğneyen birinden Türkiye’de hiç kimsenin alacağı ahlak dersi olamaz. Bir hastalık var tıpta ‘koprolali’ diye. ‘Koprolali’ hastalığı şu demek. ‘Bir kişinin istemsiz bir şekilde küfürlü ve saldırgan sözler söylemesi’. Üzülerek, ifade etmek lazım. Recep Tayyip Erdoğan ‘koprolali’ hastalığına yakalanmıştır. Allah’tan şifa diliyorum. Türkiye’nin selameti için kendisinin bu hastalıktan bir an önce hastalıktan kurtulması gerekir. Şimdi burada ‘ahlaksız’ kavramından kastedilen tabi ki siyasi ahlaktır; ama kime ‘siyasi ahlaksız’ denildiğine de bir bakmak lazım. Bir siyasetçi, üstelik devletin en tepesindeki siyasetçi gerilimden, kutuplaşmadan, kamplaşmadan besleniyorsa o bir siyasi ahlaksızdır. Namusu ve şerefi üzerine ettiği yemini çiğneyen bir siyasetçi siyaseten ahlaksızdır. Mehmetçik, kan akıtıp, can verirken bunu ‘bir tek adam şovu’na çevirmek isteyen siyasetçi, siyaseten ahlaksızlığın daniskasını yapmaktadır. ‘Koprolali’ hastalığından bir an önce kurtulmasını kendisine tavsiye ediyoruz.”

İlgili Terimler :

YORUMLAR