Barzani’yi AKP Güçlendirdi

28.09.2017 07:30

391 Kişi Okumuş

0 Yorum

Barzani’yi AKP Güçlendirdi

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Türkiye hükümetinin kafa karıştırıcı ve çelişkili açıklamalarının Irak Kürt Bölgesel Yönetimi Bölgesi (IKBY) Başkanı Mesud Barzani’nin ‘değirmenine su taşıdığını, elini güçlendirdiğini, manevra alanını genişlettiğini’ söyledi.

Bahçeli’nin AK Parti hükümetine eleştiriler de yönelttiği açıklaması şöyle:

Türkiye’nin askeri, ekonomik, siyasi ve diplomatik caydırıcılık vasıflarını kullanma ihtimal ve ilanının dikkate alınmaması bir diğer ağır sorundur.

‘MANEVRA ALANINI GENİŞLETTİLER’

Devlet yönetiminden yapılan kafa karıştırıcı ve çelişkili açıklamalar Barzani’nin değirmenine adeta su taşımış, elini güçlendirmiş, manevra alanını genişletmiştir.

‘SOMUT MÜCADELE ŞUURUNA DÖNÜŞMEDİ’

Ekonomik yaptırımlardan askeri müdahale seçeneklerine kadar her ihtimalin masada olduğunun söylenmesi şu ana kadar somut bir mücadele şuuruna maalesef dönüşmemiştir.

‘BARZANİ YANMAYI GÖZE ALDI’

Barzani ateşle oynamayı göze almışsa, yanmayı da göze almıştır.

‘5000 GÖNÜLLÜ ÜLKÜCÜ KERKÜK’E GİTMEYİ BEKLİYOR’

En az beş 5000 ülkücü gönüllü, başta Kerkük olmak üzere, Türkmenlerin yaşadığı Türk kentlerindeki varlık, birlik ve dirlik mücadelesine katılmak üzere hazır beklemektedir. Türkmenler sahipsiz ve yalnız değildir, acı verici etnik soykırıma, vatansızlığa da asla terk edilmeyeceklerdir. Kararımız kesin, duruşumuz net, sözümüz senettir.

İlgili Terimler :

YORUMLAR