Irak-İran Ortak Tatbikatı Başladı

03.10.2017 16:12

Kişi Okumuş

0 Yorum

Irak-İran Ortak Tatbikatı Başladı

Devrim Muhafızları Kara Kuvvetleri Komutanı; Devrim Muhafızları’ndan zırhlı, topçu ve piyade birlikleri, İHA’lar ve de helikopterlerin Irak ordusuyla düzenlenen ortak tatbikata katıldığını bildirdi.

Devrim Muhafızları Kara Kuvvetleri Komutanı Tuğgeneral Muhammed Pakpur, sınırların güvenliğini İran ve Irak’ın ortak ihtiyacı olarak nitelerken; “İran ve Irak ordusunun ortak tatbikatı ortak sınırların güvenliğinin sağlanması amacıyla yapılmaktadır” dedi.

İran ordusu kara kuvvetleri komutanı Pakpur, ‘Haydarı Kerrar’ tatbikatının üçüncü aşamasının pazartesi günü sabah başladığını söyledi.

Tuğgeneral Pakpur, tatbikat kulisinde yaptığı açıklamada; dünya Siyonizmi ve sulta düzeninin şom emellerini gerçekleştirmek için bölgede güvensizlik oluşturmaya çalıştığı şimdiki hassas şartlarda, kalıcı güvenliğin sağlanmasının çok öneme haiz olduğunu söyledi.

Pakpur; İran ve Irak’ın ortak düşmanlarının olduğunu belirterek, ortak sınırların tehdidine karşı bu sınırların güvenliğinin kalıcı bir şekilde sağlanması gerektiğine işaretle,  bundan dolayı bu tatbikatın iki ülke ordusu tarafından ortak bir şekilde yapıldığını söyledi.

Devrim Muhafızları Kara Kuvvetleri Komutanı; İran’ın sınır güvenliği konusundaki siyasetinin halkın ve sınır bölgesi sakinlerinin güvenliğin sağlanmasında onların da katkılarının olmasına inandığını ve bunu uygulamada yaptıklarını söyledi.

Rasthaber

İlgili Terimler :

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz