Kılıçdaroğlu: Erdoğan kendisini kontrol edemiyor

25.08.2017 22:17

214 Kişi Okumuş

0 Yorum

Kılıçdaroğlu: Erdoğan kendisini kontrol edemiyor

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın ‘Kemal Kılıçdaroğlu’ adını duyduğunda kendisini kontrol edemediğini söyledi. Kılıçdaroğlu, atletle çekilen fotoğrafı için de “Bu kadar tepki geleceğini düşünmemiştim” dedi.

Kılıçdaroğlu, gazeteci Ruşen Çakır’ın Medyascope yayınında gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu, soruları yanıtladı.CHP’nin yarın başlayacak ‘Adalet Kurultayı’na ilişkin açıklamalarda bulunan Kılıçdaroğlu, kurultayda, akademisyenler, bilim insanları ve politikacıların adaletle ilgili kaygılarını ve çözüm önerilerini dile getireceklerini söyledi.

Kılıçdaroğlu, “Hangi adaletsizlikler var ve bu adaletsizlikler toplumun önünde ve toplumla birlikte nasıl çözümlenebilir bunları tartışacağız” dedi.

‘ADALET DIŞINDAKİ BAŞKA KAVRAMLAR ÖNÜMÜZDEKİ SÜREÇTE’

Kurultayda 8 ana başlıkta 50’nin üzerinde çalıştay olacağını bildiren Kılıçdaroğlu, yürüyüşte olduğu gibi 80 milyonu temsil eden bir kurultay yapacaklarını söyledi.

“Ana muhalefet partisi ‘adaletin’ ardından böyle bir sihirli kavramla bu olayı sürdürebilecek mi, yoksa 2019’a kadar adalet ekseninde mi yürüyecek?” sorusu üzerine Kılıçdaroğlu, “Adalet önemli bir kavram. Sadece bizim ülkemiz için değil dünya için önemli bir kavram. Adalet dışında başka kavramlar da önümüzdeki süreç içinde gündemimizde olacak. Onları da 2019’a kadar belli bir aşama içinde götüreceğiz” bilgisini aktardı.

‘YIPRATILMASINI İSTEDİKLERİ KİŞİNİN İSMİNİ BELLİ EDELİM İSTİYORLAR’Kemal Kılıçdaroğlu, “Siyasetin sözcüleri sizin aday olacağınıza çok emin bir şekilde davranıyorlar. Sizin aday olmanızı çok mu istiyorlar, yoksa aday olma ihtimalinizin önüne mi geçmek istiyorlar? Onlar niye sizin bu kadar çok 2019’un adayı olarak sizi lanse etmek istiyorlar bugünlerde?” sorusuna şu yanıtı verdi:

“Onlar yıpratılmasını istedikleri kişiyi istiyorlar. Şimdiden ismini belli edelim, şimdiden deklere etsinler. Biz o ismi deklere edilen kişiyi yıpratalım. Güçlü bir medyaları var. Aşağı yukarı bütün televizyon kanalları onların emrinde, yazılı basın onların emrinde, şimdiden saldırıya hazırlanmak istiyorlar. Ama biz onların düşündüğü gibi yapmayacağız. Aklımızla karar vereceğiz” yanıtını verdi.

‘LÜTFEN KENDİSİNİ KONTROL ETSİN’

Kılıçdaroğlu, şöyle devam etti:

“Erdoğan ve ekibi savunmada. Biz ise hakkı ve hukuku savunuyoruz. Erdoğan kendi çıkarlarının peşinde biz ise ülkenin insanının çıkarlarının peşindeyiz. Aramızda dünya kadar fark var. Biz sadece eleştiri yapmıyoruz artık, neyin nasıl düzelmesi gerektiğini de ifade ediyoruz. Bu bağlamda bizim çözümlerimizin geniş kitlelere ulaştığını görünce onlar rahatsızlık duyuyorlar, CHP’yi eleştiriyorlar, bizi ve beni eleştiriyorlar. Hatta ben espri olarak da söylemiştim. ‘Kılıçdaroğlu hasatlığı nüksetti’ diye. Gerçekten öyle. Adımı duyunca, soyadımı duyunca dayanamıyor. Kendisini kontrol edemiyor. Ben kendisine şunu söylemek isterim. Lütfen kendisini kontrol etsin.”

‘ATLETLİ FOTOĞRAFA BU KADAR TEPKİ GELECEĞİNİ DÜŞÜNMEMİŞTİM’Ankara’dan İstanbul’a gerçekleştirdiği yürüyüş sırasında çekilen atletli fotoğrafının bu kadar popüler olacağını bekleyip beklemediğinin sorulması üzerine Kılıçdaroğlu, “Doğrusu beklemiyordum. Sıradan bir ailede baba kız oturup yemek yiyorlar. Bu fotoğrafı görüp de ‘vatandaş Kemal’ manşeti üzerinden bu kadar tepki geleceğini düşünmemiştim” diye konuştu.

İlgili Terimler :

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz