Poroşenko: Ben barış yanlısı bir başkanım

15.09.2017 22:01

Kişi Okumuş

0 Yorum

Poroşenko: Ben barış yanlısı bir başkanım

Ukrayna Devlet Başkanı Pyotr Poroşenko, Kiev’in ‘hiç kimseye saldırma niyetinde olmadığını’ söyleyerek, kendisini de ‘Barış Başkanı’ olarak tanıttı.

Ukrayna’nın başkenti Kiev’de düzenlenen ız14. Yalta Avrupa Strateji Toplantısı’na katılan Poroşenko, “Ben barış yanlısı bir başkanım, biz barış istiyoruz ve bu nedenle Donbass’ta 2 yıl boyunca barış gücünün bulunmasına yönelik inisiyatifimizin destek görmesi için yoğunlaşmış durumdayız” diye konuştu.

Önümüzdeki günlerde planlanan New York ziyareti konusuna da değinen Poroşenko, ‘ABD ziyaretinden ve ABD Başkanı Donald Trump ile olası bir görüşmeden beklentileriniz ne?’ sorusunu yanıtladı.

Poroşenko, “New York’ta birçok şey yapmalıyız. Görüşmemizin, savunma gücümüzü önemli derecede artıracak olsa da sadece savunma silahları ile ilgili olmamasını umuyorum. Biz hiç kimseye saldırmak istemiyoruz, bu bizi tiksindiriyor” ifadelerini kullandı.

Daha önce ABD Savunma Bakanı James Mattis, Washington’un Kiev’e öldürücü silah sevkiyatını gözden geçirdiğini açıklamıştı. Sputnik

İlgili Terimler :

YORUMLAR