Rakka Meclisi: Kentin IŞİD sonrası geleceğini Rusya ile görüşmek istiyoruz

11.08.2017 20:05

Kişi Okumuş

0 Yorum

Rakka Meclisi: Kentin IŞİD sonrası geleceğini Rusya ile görüşmek istiyoruz

Rakka Sivil Meclisi Başkan Yardımcısı Hicazi, kentin geleceğini konuşmak için Rusya ile görüşme talep ettiklerini ifade etti.

Sputnik’e konuşan Rakka Sivil  Meclisi Başkan Yardımcısı Muhammed Hicazi, Rakka kentinin IŞİD sonrası geleceğini görüşmek amacıyla Rusya ile bir araya gelmek istediklerini açıkladı.

‘RUSYA İLE TEMAS KURABİLECEĞİMİZİ TEMENNİ EDİYORUZ’

Meclisin, Türkiye’nin Gaziantep kentinde ABD, Hollanda ve İtalya yetkilileriyle Rakka’nın IŞİD’den kurtarılmasının ardından atılması gereken adımları ve şehrin geleceğini görüştüklerini belirten Hicazi sözlerine şöyle devam etti:

“Biz, idari bir kurum olarak Suriye geçici hükümetine bağlıyız. Ama çıkarlarımız örtüşmüyor. Rusya tarafıyla temas kurabileceğimizi, Rus yetkilileriyle Türkiye’de bir araya geleceğimizi temenni ediyoruz.”

‘BİRÇOK ORTAK KONUMUZ VAR’

Hicazi, Rakka’da Rusya’ya çok değer verildiğini vurgulayarak, “Sivil Meclis Başkan Yardımcısı olarak Rusya özel temsilcisi veya büyükelçisi ile görüşmemizi rica ediyorum. Suriye krizinin çözümü başta olmak üzere etkileşim içinde olabileceğimiz birçok ortak konumuz var” ifadelerini kullandı. Sputnik

İlgili Terimler :

YORUMLAR