Suudi Arabistan’da Taht Değişikliği İddiası

08.09.2017 19:46

Kişi Okumuş

0 Yorum

Suudi Arabistan’da Taht Değişikliği İddiası

CNBC kanalı verdiğin bir haberde, önümüzdeki haftalarda Suudi Arabistan Kralının Muhammed Bin Salman’ın iyiliği için koltuğundan geri çekilmesinin muhtemel olduğunu söyledi. 

Sputnik Haber Ajansı, CNBC kanalından aldığı habere göre, Ortadoğu ve Kuzey Afrika’daki Amerikalı Eurasia Group şirketinin bir açıklama yaparak, Saltanat Ailesi içerisindeki ihtilafları önlemek açısından Arabistan’da, önümüzdeki haftalarda krallığın el değiştireceğini bildirdiği söylendi.

Şirketin Ortadoğu’daki ve Kuzey Afrika’daki çalışma grubu başkanı açıklamada bulundu; Biz Suudi Arabistan Kralı Salman Bin Abdülaziz’in önümüzdeki haftalarda oğlu Muhammed Bin Salman’ı rakiplerinden korumak adına tahttan çekileceğine ve oğluna bırakacağına inanıyoruz.

Bu kanal ayrıca şöyle ekledi; Bazı bölge kaynaklarının bildirdiğine göre, halihazırda Arabistan’da güç savaşı yaşanıyor.

Ayrıca bahsedilen şirketin Ortadoğu İktisat Uzmanı Jason Toffee açıklamada bulunarak; “Arabistan’ın, reform girişimlerini önlemek adına olan planları (vision 2030) muhtemelen Veliaht Prens Muhammed Bin Salman’ın, zayıflamakta olan  ve muhaliflerinin reform peşinde olduğu koltuğunu güçlendirmek adına yapılan ilk eylemdir” şeklinde belirtti.

İlgili Terimler :

YORUMLAR