AK Parti Gençlik Kolları Başkanı: Dünya düzdür

02.09.2017 10:33

Kişi Okumuş

0 Yorum

AK Parti Gençlik Kolları Başkanı: Dünya düzdür

AK Parti Fatih Gençlik Kolları’ndan kendisini Çevre, Şehir ve Kültür Başkanı olarak tanıtan Tolgay Demir, ‘Düz Dünya Teorisi’ başlıklı bir yazı yayınladı. Demir yazısında “Dünyanın yuvarlak olması mason uydurması, Dünya düzdür” dedi.

AK Parti Fatih Gençlik Kolları internet sitesinde kendisini Çevre, Şehir ve Kültür Başkanı olarak tanıtan Tolgay Demir, ‘Düz Dünya Teorisi’ başlıklı bir yazı yayınladı.Demir yazısında, “Dünyanın yuvarlak olması mason uydurması, Dünya düzdür” dedi, “Özellikle son 500 yıldır küre Dünya tam anlamıyla kabul görmeye başlamıştır ve ilginçtir ki bunu öne sürenlerin tamamı mason kulübü üyeleridir” diye yazdı.

Tolgay Demir, NASA tarafından çekilen fotoğrafların tamamının ‘photoshop ürünü’ olduğu iddialarına yer verdiği yazısında,  birtakım görüntüler paylaştı.

Demir, farklı zamanlarda çekilmiş fotoğraflar arasındaki farkları ilginç bulurken, uzaydan atlayış gerçekleştiren Felix Baumgartner’ın kaydettiği görüntüleri de ‘optik yanılsama’ olarak gördü.

‘DÜNYA NEDEN İNSANLARA KÜRE OLARAK SUNULMAYA ÇALIŞILIYOR?’

Demir ayrıca, insanın Ay’a yolcuğununun da ‘komplo’ olduğunu, Ay’a yolculuk edilmediğini, söz konusu yolculuk görüntülerinin de stüdyo ortamında gerçekleştirildiğini gösteren ‘birçok kanıtsal görüntü ve analiz bulunduğunu’ öne sürdü.AKP’li Demir, “Neden düz dünya, düz ise neden insanlara küre olarak sunulmaya çalışılıyor?” sorusunu şöyle yanıtladı:

“Dünyanın küre olması ve küre sistemde, trilyonlarca yıldız ve gezegen arasında bir toz zerresisin şeklinde sunularak insanın değersizleştirilmesi evrim teorileriyle süsleyerek yaşamın anlamsız kılınması bir tür bilim dini projesinin sistematik şekilde devam etmektedir ve dünya üzerinde yapılan ankette yaşamın anlamsızlığı yüzde 77 oranına ulaşmıştır. Bu da insanları sadece tüketme ve çoğalma odaklı kapitalist sistemin köleleri olmaya dönüştürmüştür.”

​Demir, yazısına şöyle devam etti:

‘EĞER DÜNYA DÜZSE GÜNEŞ NEREYE GİDİYOR?’

“Güneş ne doğar ne batar, ama saat yönünde doğudan batıya doğru seyahat eder. Perspektiften dolayı doğuyor ve batıyor gibi görünür. Güneş ufukta, insan perspektifinin ufuk noktasında, gökyüzünün yerle buluştuğu noktada gözden kaybolur. Bu tamamen perspektif ve havanın içerisinde bulunan su buharının mercek etkisi yaratmasından ötürü batıyor gibi gözükür. Ama yapılan gözlem ve deneylerde güneş uzaklaşarak yok olur. Bununla ilgili deneyler internette mevcuttur.”Demir, yerçekimi hakkında ise şunları yazdı:

“Dönen küre modelinin işleyebilmesi için yerçekimi kavramı bir zorunluluktur. İnsanlar idrak bile edemeyecekleri bir hızla uzayda süratle ilerleyen bir kürenin üzerinden düşmeyeceklerine kolayca inanırken, hareketsiz düz bir düzlemde yaşamanın çok daha kolay olduğunu inkar ediyorlar. Yerçekimi bütün bu açıklanamayan olayların günah keçisidir ve hiçbir zaman kanıtlanamamıştır. Eşyaların düşmesinin ya da dalgalanmasının nedeni yoğunluk ve kaldırma kuvvetidir. Eğer bir şey havadan daha ağırsa düşer. Eğer havadan hafifse dalgalanır.

Örneğin bir kalemi yere bırakırsanız düşer çünkü kalemin yoğunluğu havanın yoğunluğundan fazladır. Ama helyum havadan hafiftir, bu sebeple helyum balonunu bırakırsanı düşmez yükselir.

Yerçekimi yani İngilizce olarak Gravity, Masonların küre dünya modelindeki insanlara sistematik şekilde sundukları sihirli sözcüktür, açıklanamaz her şey yerçekimine bağlanmaktadır. çünkü bu sayede küre dünyada nasıl ters duruyoruz sorusunun cevabı olarak yine bu söylenir ve soran kişi bir daha o soruyu sorgulama ihtiyacı hissetmez.”

Demir’in yazısı kısa sürede sosyal medyada alay konusu oldu. Sputnik

İlgili Terimler :

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz