Army-2017’de bir ilk: Türk akrobasi ekibi hava gösterisi yapacak

29.07.2017 21:04

972 Kişi Okumuş

0 Yorum

Army-2017’de bir ilk: Türk akrobasi ekibi hava gösterisi yapacak

Rusya Savunma Bakanlığı Bilimsel Araştırmalar Dairesi Başkanı Aleksandr Mironov, Rusya’nın Moskova bölgesinde 22-27 Ağustos tarihlerinde gerçekleşecek uluslararası askeri fuar Army-2017’de ilk kez Türkiye’den bir hava akrobasi ekibinin yer alacağını söyledi. Mironov’a göre, fuarda uluslararası terör örgütlerinin kullandığı silahlar da sergilenecek.

Rusya Savunma Bakanlığı Bilimsel Araştırmalar Dairesi Başkanı Aleksandr Mironov, Army-2017 organizasyon komitesi toplantısında, fuarın açılış töreninde Türkiye’den bir hava akrobasi ekibinin yer alacağını belirtti.

Minorov “Kubinka üssünde havacılık teçhizatları sergilenecek. Fuarın açılış gününde, hava kuvvetlerimizin kuruluşunun 105. yıl onuruna bir havacılık festivali düzenlenecek. Gösterilerde ilk kez Türkiye’den bir hava akrobasi ekibi de yer alacak” ifadelerini kullandı.

Moskova bölgesindeki Alabino poligonunda 255 modern silah ve teçhizatların sergileneceğini, fuarda Ermenistan, Belarus, Kazakistan, Çin, Pakistan, Slovakya ve Güney Afrika’nın sergi bölümleri olacağını da aktardı.

‘TERÖRİSTLERİN KULLANDIĞI SİLAHLAR SERGİLENECEK’

Fuarın ilk kez Moskova’nın yanı sıra Suriye’deki Hmeymim Hava Üssü’nde de gerçekleşeceğini vurgulayan Mironov “Fuarın başlıca özelliklerinden biri de Moskova’daki Patriot Parkı ile Hmeymim Hava Üssü’nde uluslararası terör örgütlerinin kullandıkları ile, Rusya’nın teröristlerle mücadelede kullandığı teçhizat ve silahların sergilenecek olması” dedi.

Yaklaşık 2.7 milyon metrekareyi kapsayacak alanlarda gerçekleştirilecek Army-2017 fuarı, 22-27 Ağustos tarihlerinde Moskova bölgesindeki Partiot Park’ta gerçekleşecek.

Sputnik

İlgili Terimler :

YORUMLAR