Boğaziçi ve Medeniyet Üniversitelerine ‘FETÖ operasyonu’: 72 gözaltı

10.07.2017 09:57

606 Kişi Okumuş

0 Yorum

Boğaziçi ve Medeniyet Üniversitelerine ‘FETÖ operasyonu’: 72 gözaltı

Doğan Haber Ajansı (DHA), Fethullah Gülen Cemaati ile ilgili yürütülen soruşturma kapsamında, Boğaziçi ve Medeniyet Üniversitelerinin çalışanlarına yönelik bir operasyon düzenlendiğini ve 72 kişinin gözaltına alındığını duyurdu.

Gözaltına alınanlar arasında Boğaziçi Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Koray Çalışkan da bulunuyor.

Çalışkan sabah saatlerinde İstanbul’daki evinde gözaltına alındı.

Çalışkan’ın gözaltına alındığını, Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İstanbul Milletvekili Oğuz Kaan Salıcı Twitter üzerinden duyurdu.

Salıcı, kendi hesabından paylaştığı mesajda, “Koray Çalışkan az önce evinde gözaltına alındı. Gerekçe belli değil, ikameti belli bir akademisyen bir kez daha ifadeye davet edilemedi!” dedi.

Akademisyenliğinin yanı sıra çeşitli gazetelerde köşe yazarlığı da yapan Çalışkan, Kasım 2015 seçimlerinden önce CHP’den milletvekili aday adayı olabilmek için üniversitedeki görevinden istifa etmişti. Çalışkan, milletvekili adayı olamayınca akademisyenliğe geri dönmüştü.

Medeniyet Üniversitesi de Türkiye’nin 98; İstanbul’un ise dokuzuncu devlet üniversitesi olarak 2010 yılında kuruldu. Medeniyet Üniversitesi’nin kampusu Kadıköy’ün Göztepe semtinde bulunuyor.

 

 

İlgili Terimler :

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz