EHLADER’de Seçim!

16.06.2023 11:13

742 Kişi Okumuş

0 Yorum

EHLADER’de Seçim!

Mehdi Aksu

mehdiaksu_110@hotmail.com

“Onlar öyle kimselerdir ki Rab’lerinin çağrısına kulak verip, namazı hakkıyla ifa ederler. İşlerini istişare / danışma ile yürütürler.” Şûrâ / 38

Ehlibeyt âlimlerinin çatı kuruluşu olan Ehla-Der oldukça önemli bir günü geride bıraktı.

200 civarında üyesi ile Türkiye’nin en kapsamlı Ehl-i Beyt âlimleri kuruluşu olan Ehlibeyt Âlimleri Derneği’nde 7’nci Olağan Genel Kurul Toplantısı yapıldı.

14 Haziran 2023 Çarşamba günü saat 10:00’da derneğin İstanbul Kirazlı’da bulunan merkez binasında gerçekleşen toplantıya, dernek üyelerinin katılımı oldukça yoğundu.

Ehlibeyt Âlimleri Derneği/Ehlader kurulduğu ilk günden Ehlibeyt mektebi adına hizmet gayesi ile yola çıkarken kıt kanaat imkanlarla yola çıktı. Hüccet-ül İslam Hacı Şeyh Kadir Akaras hocamız ve beraberindeki zahmetkeş muhlis yönetim kurulunda olan alimlerimizin ve Ehladere üye olan birbirinden değerli alimlerimizin himmetleri, Ehlibeyt dostlarının katkı ve destekleri ve hepsinden önemlisi İmamı Zamanın teveccühü ile her geçen gün hizmet adına tekamül sağladı.

Bireyler ve kurumların başarılarında, hedeflerine varmalarında yatan bir takım önemli etkenler vardır. Yine kurumları ayakta ve dinamik tutan bir takım nedenler vardır. Ehlader bu nedenleri kendi bünyesinde cem ederek her geçen gün hizmetlerine hizmet ilave etmektedir.

Öncelikle Ehlibeyt Alimleri Derneği güneş misali olmuştur. Şöyle ki, güneş doğduğu zaman bulut engelini aşıp yer küresine
ulaşmak ister. Ehlibeyt Alimleri Derneği’de yönetim kadrosu ve aziz üyeleri ile engellere karşı güneş gibi olmuştur.

Güneş doğduğu zaman her mahlûka eşit
olarak yansır, Ehlibeyt Alimleri Derneği’de her kesime eşit mesafede olmuş ve güneş enerjisi gibi bir birlerine sıkı sıkı kenetlenmişlerdir.

Ehlibeyt Alimleri Derneği toprak gibi olmuştur. Toprak bereket ve tevazu kaynağıdır. Toprak kendisindekini örter. Ehlibeyt Alimleri Derneği’de toprak misali bereket kaynağı ve mütevazı olmuş ve birbirlerinde ve mektebimizin diğer güzide kurumlarında görmüş oldukları hataları toprak misali örtmüştür

Ve yine Ehlibeyt Alimleri Derneği nehir gibi olmuştur. Nehir kendisinden açılan kanallarla arazilere, ölü topraklara hayat kaynağı olmaktadır. Nehir cömertliği bol olan bir kaynaktır. Ehlibeyt Alimleri Derneği’de nehir gibi araziye açılmış, ruhlara hayat kaynağı olmuştur ve bunları yaparken nehir gibi cömertliği de ihmal etmemiştir.

Nehrin suyu hayat ve hayata ümit kaynağıdır. Ehlibeyt Alimleri Derneği’de öncelikle kendi içlerinde, inanç değerlerine, mektebimize, çevrelerine ve ülke insanına su gibi hayat ve ümit mayası olmuştur. Yine su gibi kalıcı olmak için projeler üretmiş, çalışmalar yapmış ve yapacaktır inşallah.

Ve yine Ehlibeyt Alimleri Derneği’nin yönetim kadroları ve üyelerinin her bir ferdi ölü gibi olmuştur. Yani ğessala (cenaze yıkayan) teslim olan ölü gibi olmuşlardır. Şöyle ki ölmüş insan kendisine cenaze guslü veren kişiye karşı tamamen mutlak olarak teslimdir. Ehlibeyt Alimleri Derneği’nin her bir üyesi her şeyden önce Allah’ın kanun ve emirlerine, Hz. Peygamber ve Ehlibeyt imamlarına ölünün ğessala teslim olduğu gibi teslim olmuşlardır.

Ehlibeyt Alimleri Derneği ailesinin her bir ferdi bunları yaparken kurumları, bireyleri ve toplumları hedefe ve başarıya götürecek olan şu etkenleri de asla unutmamışlardır.

O etkenler bir evet iki hayır’dan ibarettir.
Evet: Sıkıntılara, zorluklara, engellere karşı mücadele etmeye, koşuşturmaya, yılmadan çalışmaya, ins ve cinden olan hannaslara karşı ilkeli mücadele etmeye… Evet!

Hayır: Tereddüte, şüpheye, düşünce girdabında bocalamaya… Hayır!..

Hayır: Ümitsizliğe hayır!…

Ehlibeyt Alimleri Derneği kurulduğu günden bu güne kadar güneş, toprak, nehir ve ölü gibi olup insan ve toplumları başarıya götüren bir evet ve iki hayır’a
göre ihlas ve kardeşlik ruhu ile hareket ettiğinden ülkemizde nitelikli hizmetlere imza atmıştır. Bu hizmetler yukarıda arz ettiğimiz taavun ve ilkelerinin neticesidir.

İşte bu minvalde 14/06/2023 Çarşamba günü ülkemizin farklı bölge ve oluşumlarından temsilcilerin seçildiği 13 kişilik yeni yönetim kurulu aynı gün Ehlibeyt Alimleri Derneği Başkanı Sayın Kadir Akaras hocamızın başkanlığında bir araya gelerek değerlendirme toplantısı yapmış görev dağılımı ve hayata geçirilmesi planlanan yeni projeler hakkında fikir birliğine varmışlardır.

Şeffaf ve objektif bir şekilde taavun ve kardeşlik ruhu ile yapılan oylamada seçilen Ehla-Der Yeni Yönetim Kurulu aşağıdaki gibidir:

01- Ali Akın Caba
02- Alper Aşkın
03- Bülent Ayyıldız
04- İshak Savcı
05- Kadir Akaras (Ehla-Der Genel Başkanı)
06- Kasım Erdem
07- Mehdi Aksu
08- Orhan Öz (Ehla-Der Genel Başkan Yardımcısı)
09- Rahman Karanlık
10- Veli Beder
11- Yakup Kumak
12- Yaver Daştan
13- Yusuf Tazegün (Ehla-Der Genel Sekreteri)

Hayırlara vesile olması temennisiyle, hakir bendenin de bu güzide kurumun yönetim kurulunda olmasını isteyen aziz üstatlarıma ve değerli alimlerimize şükranlarımı sunar Ehlibeyt Alimleri Derneği’nin yeni yönetim kurulunda olan aziz üstatlarıma, alim kardeşlerime ve mektebin mübelliği olan Ehla-Der’in bütün üyelerine Rabbimden başarılar dilerim.
Selam ve dua ile…


Yazı arşivi


 

İlgili Terimler :

YORUMLAR