Eski bakan da dahil 300 kişi MHP’den istifa etti

13.09.2017 18:03

Kişi Okumuş

0 Yorum

Eski bakan da dahil 300 kişi MHP’den istifa etti

Afyonkarahisar’da eski bakan, eski milletvekili ve eski belediye başkanlarının da aralarında bulunduğu 300 kişi, MHP’den istifa etti. Grup adına konuşan eski il başkanı Alper Yağcı, MHP’den ihraç edilen Meral Akşener’in kurma çalışmaları içerisinde olduğu partiye destek vermek için istifa ettiklerini söyledi. Eski Bayındırlık ve İskan Bakanı Abdülkadir Akcan da son dönemde MHP’de demokratik bir yönetim anlayışı göremediklerini belirtti.

‘YÜREĞİMİZ BURUK’

MHP içinde demokratik haklarını kullanarak kongre yapılmasını istediklerini ancak bu talebin keyfi olarak reddedildiğini vurgulayan Yağcı, istifa edenlerin sayısını 300 olarak açıklarken şöyle dedi:

“Türk milliyetçilerinin parlamenter sistemden yana tavır ortaya koyarak referandum sürecinde vermiş olduğu demokrasi mücadelesi milletimiz tarafından takdirle karşılanmıştır. Bu sebeple yeni bir oluşumu milletimiz istemiş ve yeni partiyi milletimiz kurma arzusu içine girmiştir. MHP’de siyaset yapan Türk-İslam davasına ömrünü adamış insanlar olarak yüreğimiz buruk ama doğru olduğuna inancımız tam olarak Sayın Meral Akşener liderliğinde kurulacak yeni partiye katılmak üzere MHP’den istifa ediyoruz.”

‘ÜLKÜCÜLÜĞÜMÜZÜ KİMSE TARTAMAZ’Eski Bayındırlık ve İskan Bakanı Abdülkadir Akcan, MHP’den ayrılış sebeplerini anlattı. Akcan, şöyle konuştu:

“Ülkücü hareketin siyasi otağı bildiğimiz, demokratik bir anlayış içerisinde yönetildiğini, yönetilmesi gerektiğini beklediğimiz MHP’de son dönemlerde bunu göremediğimizden ve önümüzün kesilmesinden dolayı yeni bir arayış içerisine girmek zorunda kaldık. Hepimiz ülkücüyüz, milliyetçiyiz. Hiç kimse bizim ülkücülüğümüzü yargılayamaz, tartamaz. Bu anlayış içerisinde siyaset hayatımızı sürdürmeye devam edeceğiz.”

İlgili Terimler :

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz