Görmez’den veda konuşması: Herkese hakkımı helal ediyorum

01.08.2017 12:11

Kişi Okumuş

0 Yorum

Görmez’den veda konuşması: Herkese hakkımı helal ediyorum

Emekli olan Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez, veda konuşması yaparak “Üzerimde hakkı olan herkesten helallik diliyor, herkese hakkımı helal ediyorum” dedi.

Görmez’in açıklamalarından öne çıkanlar şöyle:Üzerimde hakkı olan herkesten helallik diliyor, herkese hakkımı helal ediyorum.

Çok şerefli Diyanet İşleri Başkanlığı görevi, Müslümanların ve ümmetin en zor dönemlerinden yaşandığı bir süreçte, her zamankinden daha zor olmuştur. Biz bu görevi ifa ederken, milyonları bulan Müslüman kardeşimiz maalesef katledildi. Musul ve Kerkük tanınmaz kentler oldu. İslam’ın barış beldeleri savaş alanlarına döndü. Canlarını kurtarmak amacıyla denize açılan sayısız masum insan Akdeniz’e gömüldü. Cansız bedenler sahile vurdu. Gazze defalarca bombalandı. Kudüs’te, Mescid-i Aksa’da, Filistin’de zulüm durmaksızın devam etti. Arakan’da insanlık yok edildi. Afrika’da açlık ve sefalet baş gösterdi. Kısaca İslam ümmeti büyük acılara gark oldu. Ancak İslam diyarını saran ateşleri söndürmek için gücümüz ve nefesimiz yetmedi. Fakat ateşi söndürmek için su götüren karınca misali hep o yolda olduk.

İlgili Terimler : , ,

YORUMLAR