‘Haydi gidek usul usul, bizim olsun Kerkük, Musul’

17.09.2017 21:08

Kişi Okumuş

0 Yorum

‘Haydi gidek usul usul, bizim olsun Kerkük, Musul’

MHP Fatih ilçe teşkilatı, ‘Kerkük Türk’tür, Türk kalacak’ sloganıyla bir yürüyüş düzenledi.

Beyazıt Meydanı’nda toplanarak Sultanahmet’e yürüyen grup, ‘Haydi gidek usul usul, bizim olsun Kerkük, Musul’ yazılı pankart açtı.

Sultanahmet Meydanı’nda grup adına açıklama yapan MHP Fatih İlçe Başkanı Sertel Selim şunları söyledi: “Gerekirse güneşe ateş taşırız, gerekirse buzdan ateş yakarız, gerekirse cepheden cepheye kan naklederiz yine de bekamıza el sürdürmeyiz. Buradan aziz Türk milletimize sesleniyoruz; ABD ve İsrail’in bölgedeki maşası olan şarlatanların oyunları bozulmalıdır. Milliyetçi, ülkücü camia olarak bizler bu oyunları bozmak için Türk milletinin lideri Sayın Devlet Bahçeli ile birlikte harekete geçtik.”

BAHÇELİ, ‘ANKARA İLE KERKÜK’ÜN KADERİ BİR’ DEMİŞTİ

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Kürdistan Bölgesel Yönetimi’nin (KBY) 25 Eylül’de yapmayı planladığı bağımsızlık referandumuna dahil edilen Kerkük hakkında dün Twitter’dan yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullanmıştı: “Kerkük oldubittiye getirilip peşmergenin hâkimiyetine girerse, dahası güney sınırlarımız boyunca Kürdistan kurulursa Türkiye felç olacaktır. Kerkük’ün güvenliği Ankara’nın güvenliği demektir. Tarih, coğrafya ve milli müktesebata göre Ankara ile Kerkük’ün kaderi bir ve aynıdır. Kerkük Lord planlarına kurban verilirse, Musul, Telafer, Tuzhurmatu; ezcümle Türkmeneli tasfiye ve telef olursa Anadolu’ya ateş yağacaktır.”

İlgili Terimler :

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz