“Her Yıl 3 Kez Pensilvanya’ya Gider, 1 Hafta Kalırım”

01.08.2017 14:36

605 Kişi Okumuş

0 Yorum

“Her Yıl 3 Kez Pensilvanya’ya Gider, 1 Hafta Kalırım”
Hüseyin Gülerce’nin 16 Eylül 2015’te İstanbul’da savcılık tarafından sorgulandığı ortaya çıktı. Gülerce ifadesinde, “Her yıl en az üç kez Pensilvanya’ya gidip birer hafta kaldığını” söyledi.

FETÖ’nün yayın organı Zaman Gazetesi Genel Müdürlüğü de yapan Star yazarı Hüseyin Gülerce’nin, her yıl FETÖ elebaşı Fethullah Gülen’in yanına gidip günlerce kaldığını, yıl içinde 100’den fazla telefon konuşması yaptığını kendi ifadesinde söyledi.

Savcılık tarafından 16 Eylül 2015’te ifadesine başvurulan Hüseyin Gülerce, 1995-2000 yılları arasında Zaman Gazetesi Genel Müdürü, Genel Yayın Yönetmeni olarak görev yaptığını 2014 yılı Mayıs ayına kadar gazetede yazar olarak çalıştığını belirtti.

Sözcü gazetesi Ankara Temsilcisi Saygı Öztürk’ün haberine göre; Gülerce, Fetullah Gülen’le ilişkisini şöyle anlattı:

fft16_mf2537210.jpeg

“EN AZ BİR HAFTA KALIRDIM”

“Bu çalıştığım süre zarfında şüpheli Fetullah Gülen ile yüz yüze görüştüğüm gibi, sık olarak onun kullanmakta olduğu Amerikan hattı ile görüşmekteydim. Hatta yılda en az 3 kez Pensilvanya’ya giderek birer hafta kalmakta ve şüpheli ile görüşmekteydim. O dönemde Gazeteciler ve Yazarlar Vakfı’nın mütevelli heyet başkanı olmam nedeni ile vakıf çalışmaları hakkında bilgi veriyordum. Türkiye’deyken de yine sık sık değişik konulara ilişkin olarak görüşmekteydik.”

KAÇ KEZ TELEFONLA KONUŞTU

Hüseyin Gülerce’nin kullandığı …32558 numaralı cep telefonuyla, Fethullah Gülen’in kullandığı … 70614 numaralı cep telefonuyla 2010 yılında 114 kez, 2011 yılında 115 kez, 2013 yılında 76 kez, 2014 yılında da 4 kez karşılıklı görüşme yaptığı tespit edildi. Savcının telefon konuşmalarıyla ilgili soruyu Gülerce şöyle cevaplardırdı: “Ancak ben belirttiğiniz kadar görüşme yaptığımı hatırlamıyorum. Yılda 10-15 civarı görüşmekteyim. Ancak görüşme yapmak istediğim çoğu zamanlarda telefon düşmemesi veya meşguliyet nedeni ile açılmadığından bazen 10-15 kez çaldırdığım olmaktaydı.

“ÖRGÜTSEL BİR EYLEM DEĞİLDİ”

Şunu belirtmek isterim ki ben bu hattı aradığımda doğrudan Fetullah Gülen çıkmaz. En yakın yardımcısı ve evladı gibi olan, yeğeni ile evli Cevdet Türkyolu telefonu açar, ‘hocam 1 dakika der’ ve sonrasında müsaitse telefonu Fetullah Gülen’e verirdi. Bazen de telefonu Cevdet Türkyolu açmadığı zamanlarda yanında bulunan, ‘molla’ diye tabir edilen talebelerden biri açarak telefonu Fetullah Gülen’e vermekteydiler. Ben bu süreçte Fetullah Gülen’i sadece bir numaradan arıyordum. Bu görüşmelerin her hangi bir örgütsel yapı ve eylemler ile ilgisi yoktur. Atılı hiçbir suçlamayı kabul etmem.”

ajanslar

İlgili Terimler :

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz