İnsanoğlu Tarih Boyunca Böyle Şiddet ve Vahşete Tanık Olmamıştır

19.07.2017 12:47

Kişi Okumuş

0 Yorum

İnsanoğlu Tarih Boyunca Böyle Şiddet ve Vahşete Tanık Olmamıştır

Bölgedeki son gelişmeleri değerlendiren İran Devrim Muhafızları Kudüs Gücü Komutanı Tümgeneral Süleymani, Suriye’yi Direniş Cephesi’ne uzanan bir köprü olarak nitelendirdi.

İran Devrim Muhafızları Kudüs Gücü Komutanı Tümgeneral Kasım Süleymani,  bölgesel gelişmelere dair yaptığı açıklamada, farklı konulara ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

Musul’un IŞİD’den kurtarılmasına işaret eden Tümgeneral Süleymani, “Bölgede İslam İnkılabı’na karşı çok büyük komplolar kurmuşlardı, fakat bunların hepsi ağır yenilgiyle sonuçlandı. Suriye’nin yasal yönetimi de Direniş Cephesi’ne uzanan bir köprüdür. İster Lübnan İsterse Filistin’de herkes bunun farkına varmalıdır ki Suriye’deki savaşta başarısızlığa uğramak Direniş Cephesi’nin başarısızlığı anlamına geliyor. Elbette ki bu savaşta Allah’ın lütfuyla zafere ulaşacağız” dedi.

IŞİD başta olmak üzere bölgedeki terör örgütlerinin cinayetlerine işaret eden Tümgeneral Süleymani, “İnsanoğlu tarih boyunca hatta Barbalar ve Moğollar döneminde dahi günümüzdeki şiddet ve vahşete tanık olmamıştır. Irak’taki Speicher askeri üssünde 2200 gencin kafası kesip veya kurşuna dizdiler. Kendi aralarında binlerce Yezidi kız ve kadının ticaretini yaptılar. Annesinin koynundan ayırdıkları minicik bebekleri diri diri yaktılar. Tarihte bu vahşiliklerin örneği görülmemiştir” ifadelerinde bulundu.

İlgili Terimler :

YORUMLAR