Irak’ta IŞİD’e Büyük Darbe! Bomba Atölyesi İmha Edildi

06.07.2017 13:46

437 Kişi Okumuş

0 Yorum

Irak’ta IŞİD’e Büyük Darbe! Bomba Atölyesi İmha Edildi

Irak güvenlik kaynakları, Irak’ın Selahaddin ve El Anbar bölgelerinde düzenlenen iki ayrı çatışmada  50 IŞİD teröristinin öldürüldüğünü bildirdi.

Alsumaria News haber kanalından alınan habere göre Irak’ta, savaş alanından haber yapan yayın kurumu bir bildiri yayınlayarak, Selahaddin operasyonu birlikleri 43 IŞİD terör örgütü unsurunu, El Hazraiye köyünün El Şergat bölgesinde öldürüldüğünü bildirdi.

Bildirinin devamında; Sözü edilen köyde IŞİD unsurlarının, Selahaddin operasyonu birimlerine saldırıda bulundular ve çok sert ve kesin bir karşılık aldılar. Çatışmada 43 IŞİD teröristi helak edildi.

Olayın ardından Irak Askeri Bilgi Birimi, Bağdat’ın El Amiriye bölgesinde pusuya yatmış tehlikeli bir terörist ele geçirdiler.

El Anbar’da IŞİD Bomba Atölyesinin İmhası

Irak El Cezire operasyonu komutanı, 7 intiharcı teröristi ve El Anbar’ın batısında yer alan Hadise Barajının kuzeyinde IŞİD Terör Örgütü’ne ait bir bomba atölyesini imha ettiklerini açıkladı.

Kasım El Muhammedi şöyle açıkladı; Barajın kuzeyindeki IŞİD hedeflerini vurarak, bellerine bomba bağlamış yedi teröristi, bomba atölyesini ve IŞİD’e ait silah, teçhizat ve askeri malzemelerin bulunduğu bir ambar yok edildi.

İlgili Terimler :

YORUMLAR