Kılıçdaroğlu: Batsın Sizin Müslümanlığınız!

30.05.2017 19:40

Kişi Okumuş

0 Yorum

Kılıçdaroğlu: Batsın Sizin Müslümanlığınız!

Partisinin TBMM Grup Toplantısında konuşan Kılıçdaroğlu’nun konuşmasından satırbaşları:

‘MİLYONLARCA GENÇ İŞSİZ’

“İşsizlikten söz ediyorlar mı? ‘İstihdam arttı’ diyorlar. Nasıl artıyorsa işsizlik de artıyor. Gerçek milyonlarca gencin işsiz olduğu. Buradan bütün gençlere sesleniyorum. Eğer siz bu ülkede iş istiyorsanız, kamu görevlisi olmak istiyorsanız kapısını vuracağınız tek bir parti var. O partinin adı CHP. Bütün genç kardeşlerime sesleniyorum. Türkiye’yi düzeltmek mi istiyorsunuz? Siyasetin ahlaklı zeminde büyümesini mi istiyorsunuz? Gelin CHP’ye. Gelin hep birlikte bir devrimin altına imza atalım.”

MADEM MAZOT FİYATLARININ YARISINI ÖDEYECEĞİZ DEDİNİZ

“Madem ki bir ülkenin başbakanı traktörün deposuna koyulacak mazotun ‘yüzde 50’sini biz vereceğiz’ diyorsa, her türlü eyleminizi destekleyeceğiz. İsteyin.”

8 AYLIK EYMEN BEBEĞİN HAYATINI KAYBETMESİ

“Referandum sırasında bir otelde SMA hastası çocukları olan bir grup aile benimle görüşmek istedi. O ailelerle birebir görüştüm. Dünyada yeni bir ilaç çıkmış ve fiyatı binlerce dolar. SGK ‘ben karşılamam hükümet izin vermiyor’ diyor. O ailelerden birisinin çocuğu hayatını kaybetti. 1 ilaç gelmedi ve o çocuk hayatını kaybetti.”

‘HANGİ DİN HANGİ AHLAK BUNLARI KABUL EDER’

“AK Parti’nin Genel Başkanı Çin’e ve ABD’ye giderken kendi özel arabasını kargo ile götürebiliyor. Ramazan ayındayız, hangi din bunu kabul eder? Hangi ahlak bunu kabul eder. Bu lüks ne? 8.5 yaşındaki Eymen bebeğin günahı onların boynunda. Eğer bir çocuk bir ilaç bulamadı diye, devletin gözleri önünde ölüyorsa, o devletin yönetenleri arabalarını uçakla gönderiyorsa o devlet devlet olmaktan çıkmıştır. Devleti siz böyle inşa edemezsiniz. Bir de bunlar ‘biz Müslümanız’ diye geçiniyorlar. Batsın sizin Müslümanlığınız. İsraftan kaçınmak Müslümanlığın temel kurallarından biri değil midir?”

‘ÖĞRENCİ DARBE YAPABİLİR Mİ?’

“Hava Harp Okulu öğrencilerinin aileleri burada. Öğrenci darbe yapabilir mi? Bu ailelerin paraları yok, parası olanların, adamı olanların tamamı çıktı. Bu öğrencilerin dışarı çıkması mümkün değil. Böyle vicdansızlık olur mu? Sözcü gazetesinin iki değerli elemanı, tutuklanma gerekçeleri “AK Parti Genel Başkanı Tayyip Erdoğan’ın nerede olduğunu bildirmeleri” böyler bir saçmalık olabilir mi? Üstelik saray FETÖ’cü kaynıyor.

SÖZCÜ OPERASYONUNA TEPKİ

“15 Temmuz darbe komisyonu yayınladı, o raporun da 319. sayfasında darbe girişiminde bulunanların Erdoğan’ın Marmaris’te bulunduğunu zaten tespit ettikleri yazıyor. Sözcü ve Cumhuriyet inandığı davadan ödün verir mi? Vermez. Bilmedikleri o zaten.”

 

İlgili Terimler :

YORUMLAR