Koray Aydın MHP’den ayrıldı, Akşener ile hareket edecek

21.08.2017 10:45

Kişi Okumuş

0 Yorum

Koray Aydın MHP’den ayrıldı, Akşener ile hareket edecek

Meral Akşener ve arkadaşlarının MHP’de seçimli olağanüstü kongre toplama amacıyla başlattıkları hareket, yeni bir partiye evrilirken, Koray Aydın’ın bu partinin içinde yer alacağının kesinleştiği belirtildi.

Gazete Habertürk’ten Saliha Çolak’ın haberine göre Meral Akşener, Sinan Oğan, Ümit Özdağ ve Koray Aydın dörtlüsü içinde partiden ihraç edilmeyen tek isim olan, bu nedenle de tavrı merakla beklenen Aydın bu hafta resmen MHP’den ayrılıyor.

Aydın’ın, görüşmeler sonucunda Akşener ile birlikte yürümeye karar verdiği, kararını verince resmi Twitter hesabından MHP’yi çıkaran Aydın’ın, yarın Ankara’da Akşener ile ortak basın toplantısı düzenleyerek hem MHP’den ayrıldığını hem de Akşener ile birlikte hareket edeceğini açıklayacağı belirtildi.

​AKŞENER ‘İSTİŞARELER NETİCESİNDE BİR YOLA DOĞRU GİRMİŞ BULUNUYORUZ’ DEMİŞTİ

Meral Akşener, daha önce Ümit Özdağ’ın yeni kurulacak partinin içerisinde yer alacağını açıklarken Koray Aydın’a dair de şu ifadeleri kullanmıştı: “Ümit Özdağ hocamla beraber yürüme kararı aldık. Koray Aydın bakanımızla da istişareler neticesinde bir yola doğru girmiş durumdayız. Bizim bu oluşumu hayata geçirme ile ilgili kararımız kesinleşmişti. Bunlar ilgili çalışmalar başlatmıştık fakat yepyeni ve bizim karşı olduğumuz bir cumhurbaşkanlığı düzenine geçiliyor. Sonuç itibarıyla fiili bir durum. Uyum yasalarının 26 Ekim’e kadar çıkması gerekiyor. Onu bekleyip, biz bu çalışmaları yapıp oluşumu kasım ayında açıklamak gibi bir kararımız vardı.”

Bu arada dün de yeni parti için Çankaya Mustafa Kemal Mahallesi 2120. Cadde üzerinde yer alan boş bir bina kiralandığı öne sürülmüş, fotoğrafları Akşener’e yakın sosyal medyadaki hesaplardan paylaşılmıştı.

İlgili Terimler :

YORUMLAR