Maduro Türkiye’ye Geliyor

04.10.2017 16:19

Kişi Okumuş

0 Yorum

Maduro Türkiye’ye Geliyor

Venezuela devlet başkanı Nicolas Maduro 5 Ekim’deki Belarus ziyaretinin ardından Türkiye’ye hareket edecek.

Venezuela’nın, Belarus’un başkenti Minsk’teki büyükelçiliğinden yapılan açıklamaya göre, Maduro Türkiye programı öncesinde, 3 Ekim‘de, Güney Amerika’yı işgal eden Avrupalı sömürgecilere karşı direnişin sembolü olan Simon Bolivar’ın Minsk’teki anıtının açılış törenine katılacak.

TÜRKİYE-VENEZUELA İŞBİRLİĞİ TOPLANTISI

Maduro, Minsk ziyaretinin ardından da ‘mali, tarımsal sanayi, enerji politikaları ve askeri’ alanlarda ikili işbirliğinin artırılmasına odaklanan hükümetler arası bir komisyon toplantısına başkanlık etmek için Türkiye’ye hareket edecek.

Venezuela makamlarından yapılan açıklamaya göre, ziyaret programına ilişkin bilgilendirme, güvenlik gerekçesiyle daha sonra yapılacak.

ABD’NİN HEDEFİNDEKİ ÜLKE…

Venezuela yakın zamanda ABD’nin ağır yaptırımlarına maruz kaldı. Amerikan merkezi haber alma teşkilatı CIA’nın darbe tezgahladığına dair somut kanıtların ortaya çıktığı ülkede son dört ayda gerçekleşen dış destekli protesto gösterilerinde 120’nin üzerinde Venezuelalı yaşamını yitirdi.

Dünyanın en zengin petrol rezervlerine ev sahipliği yapan ülkede milyonlarca vatandaş, başta ABD olmak üzere batılı ülkeler tarafından uygulanan ambargo ve yaptırımlar yüzünden açlık ve yoksullukla mücadele ediyor.

Aydınlık

İlgili Terimler :

YORUMLAR